29. Bieg Niepodległości w Warszawie

Przed nami kolejne sportowe wydarzenie upamiętniające Święto Niepodległości. 11 listopada wystartuje w stolicy ostatni i zarazem największy bieg z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”.

warszawa
 źródło: Materiał prasowy

- Patriotyczne biegi od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W tym czasie Warszawę co roku odwiedza kilka tysięcy gości, zarówno sportowców, jak i kibiców również z zagranicy. Ten wyjątkowy cykl trzech biegów łączy w sobie sportowego i patriotycznego ducha i jest uzupełnieniem rocznicowych uroczystości organizowanych w stolicy – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

 

Co roku bieg startuje 11 listopada o godz. 11.11. Uczestnicy mają do pokonania 10 kilometrów. Tradycją tej imprezy są charakterystyczne stroje – białe i czerwone koszulki. Dzięki temu uczestnicy tego sportowego wydarzenia ustawiając się na starcie w dwóch kolumnach tworzą najdłuższą narodową flagę. W tym roku Bieg Niepodległości odbędzie się już po raz dwudziesty dziewiąty. W związku z organizacją biegu trwają zapisy ochotników kochających sport do pracy jako wolontariusze.

 

Więcej informacji: www.aktywnawarszawa.waw.pl

Baner
Z tej samej kategorii