Zbliża się lato w mieście. Dzieciom nie zabraknie sportu

Na dzieci pozostające w Warszawie na okres wakacji będą czekać liczne atrakcje sportowe.

warszawa1
 źródło: Materiał prasowy

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi kolejna edycja stołecznego programu „Lato w mieście”. Na dzieci pozostające w letnie miesiące w Warszawie, jak co roku czekać będą liczne atrakcje, m.in. sportowe, kulturalne i edukacyjne. Ostatnie oceny, rozdanie świadectw i… wakacje! Wszystkie dzieci czekają już na ten moment, kiedy w szkołach rozlegnie się ostatni dzwonek. Ten sygnał oznacza bowiem początek „Lata w mieście”.

 

Podstawowym celem programu jest zapewnienie warszawskim uczniom atrakcyjnego i bezpiecznego wypoczynku oraz możliwości rozwijania zainteresowań w czasie wakacji. W wakacyjnych placówkach edukacyjnych dzieci będą mogły skorzystać m.in. z zajęć rekreacyjnych, edukacyjnych, muzycznych, plastycznych czy teatralnych. Organizowane będą również aktywności poza placówkami, takie jak wyjścia do kina, lekcje muzealne, spektakle teatralne czy spotkania z ciekawymi ludźmi. Dzielnicowe ośrodki sportu przygotowały również ofertę zajęć, które pomogą młodym warszawiakom doskonalić umiejętności sportowe. Nie zabraknie także zawodów, turniejów, konkursów i gier rekreacyjno-sportowych.

 

Obecnie trwają zapisy uczniów do wakacyjnych placówek edukacyjnych we wszystkich dzielnicach. Program w całości finansowany jest ze środków m. st. Warszawy co oznacza, że dzieci korzystają z jego atrakcji bezpłatnie (poza opłatami za posiłki). Szczegółowe informacje dotyczące programu realizowanego w poszczególnych dzielnicach są dostępne na stronach internetowych dzielnic i na stronie www.lato.warszawa.pl.

Więcej na temat:Lato w mieście, Warszawa
Baner
Z tej samej kategorii