Bieganie za lotką to przyjemność

Choć od 1992 roku jest dyscypliną olimpijską, to przez wielu nadal odbierany jest bardziej w formie rekreacji niż sportu. W rzeczywistości badminton to bardzo dynamiczna i wymagająca gra. Sport ten uprawiają amatorzy i zawodowcy. Między innymi ponad 60 pasjonatów biegania za lotką bierze udział w rozgrywkach Indywidualnej Ligi Badmintona Powiatu Sochaczewskiego.

Od września tego roku trwają zmagania w czwartym już sezonie rozgrywek. Ich organizatorem jest Stowarzyszenie Przez Sport w Przyszłość, a partnerami Starostwo Powiatowe w Sochaczewie oraz Zespół Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego, w hali którego odbywają się turnieje. Niemal w każdy weekend zawodniczki i zawodnicy rywalizują ze sobą w kilku kategoriach. Co ważne, do udziału w rozgrywkach Indywidualnej Ligi Badmintona Powiatu Sochaczewskiego mogą zgłaszać się wszyscy, bez ograniczeń wiekowych. Nie ma także wymogu posiadania aktualnej licencji PZBad.

 

 

Badminton jest niedocenianą dyscypliną. A to sport wymagający refleksu, dobrej kondycji, umiejętności myślenia taktycznego. W porównaniu z innymi dyscyplinami sportu badminton nie jest drogi, co dla wielu osób jest istotną kwestią. Dodatkowo niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia, chociażby zwiększa wydolność organizmu i poprawia ogólną kondycję fizyczną. - Nasze stowarzyszenie od samego początku postawiło sobie za cel promocję aktywnego, zdrowego trybu życia i propagowanie idei aktywnego spędzania wolnego czasu oraz samej gry w badmintona połączonej ze zdrową rywalizacją sportową. I jak na razie te cele, dzięki mieszkańcom Sochaczewa udaje się realizować. Każdy kolejny turniej to nowe twarze. W naszych zawodach uczestniczą zawodnicy z całego kraju. Nie trzeba wybitnych umiejętności sportowych, żeby wziąć udział w rozgrywkach, wystarczy mieć sportowe wygodne obuwie, strój, no i chęci. Wystarczy poznać zasady gry, a te nie są wcale skomplikowane – mówi prezes Stowarzyszenie Przez Sport w Przyszłość, Sebastian Wiśniewski.

 

Liga to nie wszystko. Stowarzyszenie organizuje również wiele cyklicznych imprez okolicznościowych. Jedna z nich odbyła się w sobotę 3 grudnia. Trzeba przyznać, że tak dużego turnieju w lotkę w Sochaczewie jeszcze nie było. W III Mikołajkowym Turnieju Badmintona o Puchar KM Logistyka wzięło udział ponad 70 zawodników i zawodniczek. Zagrali badmintoniści m.in. z Włocławka, Płocka, Wyszogrodu, Pruszkowa, Zabrza, Mińska Mazowieckiego, Żuromina, Skierniewic oraz oczywiście liczna grupa zawodników z Sochaczewa. Turniej trwał 10 godzin. Zmagania rozpoczęły się o godz. 13.00 i trwały do 21.00. Na czterech kortach, w sześciu kategoriach, rozegrano w sumie 124 spotkań.

 

Oto najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach:

Singiel Junior do 15 lat

1.Franek Bednarczyk (Sochaczew)

2.Bartosz Ignatowski (Młodzieszyn)

3.Michał Zieliński (Sochaczew)

4.Maciej Ignatowski (Młodzieszyn)

 

Singiel Kobiet

1.Marcelina Wójcikowska (Sochaczew)

2.Karolina Sałacińska (Sochaczew)

3.Marlena Gala (Skierniewice)

4.Katarzyna Kasprzycka (Sochaczew)

 

Singiel Open A

1.Rafał Tomaszkiewicz (Sochaczew)

2.Jarosław Kuźniewski (Płock)

3.Emil Kowalski (Skępe)

4.Henryk Ewert (Ozorków)

 

Singiel Open B

1.Adrian Błaszczyk (Skępe)

2.Michał Matecki (Ozorków)

3.Adam Skowroński (Ozorków)

4.Mariusz Sobczak (Wyszogród)

 

Gra Mieszana

1.Dariusz Cierebiej / Rafał Tomaszkiewicz (Sochaczew)

2.Cezary Jaks / Emil Kowalski (Skępe)

3.Tadeusz Gala / Michał Adamkiewicz (Skierniewice / Sochaczew)

4.Wioletta Wójtowicz / Wojciech Dzienisiewicz (Zabrze / Pruszków).

Więcej na temat:Junior, Polska na medal, badminton
Z tej samej kategorii