Walka o rekordy pod siatką

W dniach 27–28 maja 2017 roku w Hali Sportowej przy Gimnazjum nr 1 w Zakopanem UKS „Orły” organizuje II Zakopiański Charytatywny Maraton Badmintona. Impreza odbędzie się pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Zakopane, Leszka Doruli, Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego, Polskiego Związku Badmintona i Rektora Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, przy wsparciu lidera zespołu Future Folk Staszka - Karpiela Bułecki.

 


W trakcie Maratonu będą ustanawiane dwa rekordy Polski, certyfikowane przez Polski Związek Badmintona:
– Rekord Polski w najszybciej uderzonej lotce badmintonowej,
– Rekord Polski w grupowym najdłuższym uderzeniu lotki badmintonowej.
Ustanawianie rekordów zostanie zorganizowane w wielu kategoriach wiekowych, jak również dla osób niepełnosprawnych.
Każdy zawodnik biorący udział w ustanowieniu rekordu Polski w grupowym najdłuższym uderzeniu lotki badmintonowej ma być „Rekordzistą”.
Wydarzenie ma również charakter charytatywny – zebranie funduszy na wsparcie Fundacji HANDICAP Zakopane, działającej na rzecz osób z niepełnosprawnością i ich rozwój przez sport. Przez cały czas trwania maratonu będzie możliwe przyłączenie się do wsparcia charytatywnego, zarówno podczas zbiórki publicznej, jak również aukcji.
Odbywać się będą wydarzenia towarzyszące, propagujące sportowy tryb życia, aktywne spędzanie czasu, jak również konkursy i zabawy dla dzieci.


Swój udział w imprezie zapowiedzieli znani polscy badmintoniści m.in. Bartłomiej Mróz – wicemistrz świata w parabadmintonie, ćwierćfinalista igrzysk olimpijskich Robert Mateusiak, Jan Rudziński – medalista mistrzostw Polski, oraz trener reprezentacji Polski parabadmintona Tomasz Zioło, który poprowadzi trening dla dzieci niepełnosprawnych.
Nie zabraknie również polskich gwiazd sportu z innych dyscyplin.


Odbędzie się ponad 20 turniejów, w tym 10 dla dzieci i młodzieży, zorganizowany zostanie mini turniej piłki nożnej halowej.
II Zakopiański Charytatywny Maraton Badmintona jest kontynuacją imprezy, która odbyła się w kwietniu 2016 roku. Wtedy, podczas ponad 27 godzin odbyło się wiele wydarzeń i atrakcji. Pobity został dotychczasowy Rekord Guinnessa w najdłuższym meczu badmintonowym. Od godziny 12:31:14 24 kwietnia wynosi on 24 godziny, 31 minut i 14 sekund. Rekordzistami są współorganizatorzy imprezy Krzysztof Wiśniowski „Żaba” i Zbigniew Szczerba. Rekord został zatwierdzony w dniu 13 lutego 2017 roku. Wydarzenie zostało wsparte przez sędziów Polskiego Związku Badmintona, którzy poza pomocą przy biciu rekordu, sędziowali również turnieje badmintonowe.
Dzięki wsparciu sportowemu i technicznemu Firmy Yonex bicie rekordu odbywało się na profesjonalnym korcie i zawodowymi rakietami z najwyższej półki.

Więcej na temat:Zakopane, badminton
Baner
Z tej samej kategorii