Nie chcą produkować moli komputerowych

Miasteczko Śląskie – debiutowali jako organizator i wygrali turniej.

Deichmann MiniMistrzostwa 2015
 źródło: Materiały prasowe

Miasteczko Śląskie przed rokiem po raz pierwszy było gospodarzem rozgrywek i już jako debiutant w nowej roli wygrało Finał Finałów w Wałbrzychu. Chorwacja okazała się najlepsza drużyną w kategorii U-9 i pojechała w nagrodę na mecz Bayernu Monachium.

 

– Ta wygrana jest dla nas potwierdzeniem, że warto organizować te rozgrywki. Słyszałem, jak wielkim przeżyciem była dla dzieci wizyta na stadionie Bayernu – mówi Krzysztof Nowak, burmistrz miasta. – W tych czasach dzieciaki wciąż przesiadują przed monitorami. Warto sprawiać, by wyszły na powietrze, poruszały się, robić wszystko, by nie produkować typowych moli komputerowych – dodaje Nowak.


W kwietniu 2015 roku pragnął, by impreza w Miasteczku Śląskim była cykliczna, na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń sportowych w tym regionie. Dziś można powiedzieć, że jego marzenie się spełniło.

 

– Tamten rok był dla nas sprawdzianem. W tym widzieliśmy już, co zrobić, by Eliminacje Miejskie funkcjonowały jeszcze lepiej. Nie zaliczyliśmy żadnej wpadki, szczęśliwie dobrnęliśmy do końca, nie było też większych urazów – opowiada. I choć jeszcze nie skończyła się tegoroczna edycja, bo Finał Finałów w najbliższy weekend w Wałbrzychu, on myśli już  o kolejnej. – Chcemy, by było więcej nagród dla publiczności, by jeszcze bardziej zintegrować ludzi, którzy przychodzą kibicować młodym zawodnikom – mówi burmistrz. 

Z tej samej kategorii