Rywalizacja plus zabawa. "To przyszli mistrzowie"

Finał dziewiątej edycji programu Kinder + Sport startuje już w czwartek w Częstochowie!

Antiga oblegany przez uczestników turnieju Kinder + Sport
 źródło: Materiały prasowe

To ogromna radość, że tak dużo dzieciaków bawi się w siatkówkę. Zawsze powtarzam, że jeżeli ktoś ma pasję, powinien ją realizować. Należy robić to, co się kocha. U tych najmłodszych tę pasję widać. To może być początek pięknej kariery – podkreśla ambasador turnieju Kinder + Sport Sebastian Świderski. Były reprezentant Polski i obecny prezes ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle od lat wspiera zmagania młodych pasjonatów siatkówki, których w tych turniejach z roku na rok jest coraz więcej.

 

Chętnych przybywa
Kiedy w 2008 roku siatkarski turniej Kinder + Sport został po raz pierwszy rozegrany w Polsce, w imprezie wzięło udział ponad 22 tysiące dzieci. Z biegiem czasu ich liczba rosła, a w ubiegłym roku młodych zawodników było dwukrotnie więcej niż w trakcie inauguracji programu. Już teraz wiadomo, że padnie kolejny rekord. Do Częstochowy (7–10 lipca) przyjedzie prawie 300 drużyn z wszystkich województw. Dziewczęta i chłopcy w wieku 11–13 lat tradycyjnie będą rywalizować w zespołach dwu-, trzy- i czteroosobowych.


– W wieku kadeta czy juniora kształtują się cechy przyszłego zawodnika, tworząc podwaliny sportowego warsztatu, techniki oraz osobowości sportowca. Turnieje takie jak Kinder + Sport dają młodym ludziom szansę pierwszych poważnych konfrontacji na boisku zarówno z przeciwnikiem, jak i własnymi umiejętnościami czy wyobrażeniami o sporcie drużynowym – podkreśla prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk. Wieloletniego ambasadora turnieju Sebastiana Świderskiego już drugi rok z rzędu będzie wspierał w tej roli 450-krotny reprezentant Polski Piotr Gruszka. – Najważniejsze, że dzieci możemy wyciągnąć z domu, oderwać od komputera. Tym bardziej cieszymy się, że wybrały siatkówkę, czyli sport, który wszyscy kochamy – mówi wieloletni kapitan polskiej kadry.

 

Blisko idoli
W ubiegłym roku na triumfatorów Kinder + Sport czekał wyjazd na EXPO do Włoch, w tym roku będzie również tradycyjne spotkanie z reprezentacją Polski siatkarzy. W nagrodę zwycięzcy zasiądą także na trybunach krakowskiej Tauron Areny, by dopingować biało-czerwonych podczas Final Six Ligi Światowej, który rozpocznie się zaledwie trzy dni po zakończeniu zmagań w Częstochowie (13–17 lipca).

 

***

 

41 156 dzieci wzięło udział w ubiegłorocznej edycji turnieju Kinder + Sport.

 

***

Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy: To przyszli mistrzowie
Siatkówka jest dyscypliną bliską wielu częstochowianom, cieszę się więc, że kolejna ważna impreza trafiła do naszego miasta. W barwach AZS grali najlepsi siatkarze, a nasza drużyna zdobywała najważniejsze trofea.
To tu przez wiele lat trenerami byli mistrzowie świata Stanisław Gościniak i Edward Skorek. Częstochowski AZS reprezentowali m.in. Andrzej Szewiński, Michał Winiarski, Grzegorz Szymański, Arkadiusz Gołaś, Andrzej Stelmach, Damian Dacewicz, Michał Bąkiewicz, Krzysztof Ignaczak, Piotr Gacek i Piotr Gruszka, który jest ambasadorem Kinder + Sport. Wszystkim uczestnikom życzę świetnych przyjęć, rozegrań, ataków, wyśmienitych zagrywek i bloków. Mam nadzieję, że wśród uczestników finału są przyszli mistrzowie Polski, Europy, a może też świata!

Z tej samej kategorii