16-letnia łyżwiarka zadebiutuje w elicie

Karolina Bosiek (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki) wystartuje w najbliższy weekend w zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Debiutantka pojedzie w Heerenveen na 5000 metrów.

Karolina Bosiek
 źródło: PAP

Na torze w Holandii wystartuje cała reprezentacja, która w miniony weekend kadra ścigała się w Astanie. Zostanie jednak poszerzona o nowe nazwiska – Katarzynę Bachledę-Curuś, Kaję Ziomek i urodzoną w 2000 roku Karolinę Bosiek.

 

- Zawodniczki i zawodnicy, którzy startowali w Astanie, udadzą się bezpośrednio do Heerenveen. 19-letnia Ziomek w styczniu rywalizowała w pucharowych zawodach w norweskim Stavanger, a dla Bosiek to będzie debiut w imprezie tej rangi – poinformowała PAP szef wyszkolenia w Polskim Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Ewa Białkowska.

 

Trenująca w Tomaszowie Mazowieckim panczenistka to jedna z najlepszych zawodniczek młodego pokolenia. Półtora tygodnia temu była najlepsza w zawodach Pucharu Świata Juniorów w Mińsku, gdzie na dystansie 3000 metrów pokonała m.in. Japonkę Yuunę Yoshimurę. Teraz po raz pierwszy przyjdzie jej ścigać się na jeszcze większej liczbie okrążeń, chociaż jeszcze niedawno wróżono jej sukcesy... w sprincie.

 

- Już teraz na 500 metrów osiąga rezultaty, które jej rówieśników z innych krajów mogą wpędzić w kompleksy. Oczywiście ma wiele do poprawy w technice, musi popracować nad jazdą na wirażu, ale Bozia dała jej nogę i tę iskrę, która może doprowadzić ją do wielkich sukcesów - mówiła dwa lata temu na łamach "Super Expressu" trener Jolanta Gołębiewska-Kmiecik.

 

W dniach 9-11 grudnia oprócz debiutantki wystąpią jeszcze: Katarzyna-Bachleda Curuś, Natalia Czerwonka, Magdalena Czyszczoń, Katarzyna Woźniak, Kaja Ziomek i Luiza Złotkowska, a także Zbigniew Bródka, Marcin Bachanek, Roland Cieślak, Sebastian Kłosiński, Piotr Michalski, Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański, Artur Waś i Adrian Wielgat.

 

Struzik: Oglądajcie ładne dziewczyny!

 

Czy Karolina Bosiek na stałe wskoczy do reprezentacji na Puchar Świata?
Z tej samej kategorii