Ceramika Opoczno najlepsza w Hurom Cup 2016

Ponad tysiąc dzieci zagrało w sobotę w Opocznie w I Mikołajkowym Halowym Turnieju w piłce nożnej rocznika 2008. Z ośmiu grających ekip w „Hurom Cup 2016” najlepsi okazali się piłkarze miejscowej Ceramiki.

Hurom Cup 2016
 źródło: Materiały prasowe

Organizatorem oraz gospodarzem turnieju był LKS Ceramika Opoczno. Patronat objął Burmistrz Miasta Opoczna Rafał Kądziela, który uroczyście otworzył turniej. Pod hasłem: „Opoczno promuje sport, sport promuje Opoczno” oraz „ tu grają dzieci, to tylko mecz” Ceramika przystąpiła do akcji PZPN i FIFA, która ma za zadanie uświadomić ludziom, że piłka nożna u dzieciaków to zabawa i radość z gry.


Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji. Jedną z nich był nieograniczony dostęp do soków, które wyciskane były ze świeżych owoców w urządzeniach firmy Hurom - głównego sponsora turnieju. Ponadto wszystkie dzieci dostały mikołajkowe paczki. Posiłek w postaci pysznych i zdrowych kanapek przygotowała firma „Pure Green”. Zgromadzona publiczność to głównie rodzice i dziadkowie grających dzieciaków, która żywiołowo i kulturalnie reagowała na zagrania młodych adeptów piłki nożnej. Przed meczami finałowymi wystąpił z programem artystycznym zespół taneczny TICO, którego występ nagrodzony został gromkimi brawami.


Turniej uświetnił swoją obecnością były reprezentant polski i król strzelców Grzegorz Piechna. Razem z prezesem Ceramiki Pawłem Kosno oraz wiceburmistrzem Opoczna Andrzejem Kacprzakiem wręczyli medale wszystkim uczestnikom turnieju. Dla trzech pierwszych drużyn ufundowane zostały puchary i nagrody rzeczowe. Cały turniej wygrała drużyna Ceramiki Opoczno, która w finale pokonała Włókniarza Moszczenica 2:0. Najlepszym snajperem został Jakub Raczyński z LUKS Mroczków-Dzielna, który dostał pamiątkową statuetkę oraz nagrodę rzeczową. Trener zwycięskiej drużyny Mariusz Dembiński wraz ze swoim asystentem Waldemarem Reszką nie kryli zadowolenia z występu swoich wszystkich podopiecznych. Wyrazy podziękowania dla dyrektora MDK w Opocznie Zdzisława Miękusa za udostępnienie sprzętu nagłaśniającego. Szczególne podziękowania należą się dla rodziców chłopców drużyny z Opoczna za pomoc w obsłudze turnieju.


Uroczystego zamknięcia dokonał Kacprzak. Wyróżnił przy tym Konrada Mlonkę oraz trenera Mariusz Dembińskiego, którzy przyjęli na swoje barki organizację całej imprezy. Najważniejszy był jednak uśmiech dzieciaków, który obecny był na ich buziach przez cały czas trwania turnieju.


W imieniu LKS Ceramika Opoczno dziękujemy i zapraszamy za rok!

Z tej samej kategorii