Nowy format programu „Lekcja WF z mistrzem”. Sportowcy rzucą wyzwania szkołom

„Lekcję WF z Mistrzem” prowadzili już najwięksi polscy sportowcy. Po dwóch latach programu jego inicjator – PKN Orlen – postanowił zmienić formułę.

w
 źródło: Materiał prasowy

Odkąd w marcu 2015 roku koncern uruchomił program rozwoju, początkowo planowany wyłącznie na Płock format rozszerzył się na aż 15 z 16 polskich województw. Najwybitniejsi polscy sportowcy odwiedzili w tym czasie blisko 80 miast, a w prowadzonych przez nich zajęciach uczestniczyło ponad 20 tysięcy dzieci. Co ciekawe, Orlen całkowicie oddał sportowcom inicjatywę. To ich zadaniem było ułożenie i poprowadzenie autorskiej lekcji wychowania fizycznego.

 

Rozwijający się pomysł Orlenu na tyle spodobał się środowisku sportowemu, że wkrótce po jego inauguracji patronatem objęli go Ministerstwo Sportu i Turystyki (Witold Bańka osobiście uczestniczył w jednym z wuefów), Polski Komitet Olimpijski i Polski Komitet Paraolimpijski. Taka promocja dodatkowo wpłynęła na frekwencję i popularność cyklu, do którego zapraszano już takie sławy jak m.in. rekordzistkę świata w rzucie młotem Anitę Włodarczyk, mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą Tomasza Majewskiego czy mistrza świata w siatkówce z 2014 roku, charyzmatycznego Krzysztofa Ignaczaka. W rolę nauczycieli wcielano także m.in. zawodników zawodowych drużyn piłkarskich i koszykarskich. Spotkania odbywały się w podstawówkach, gimnazjach, placówkach integracyjnych, społecznych i wychowawczych, ale też np. na popularnym Pikniku Olimpijskim.

 

- W ten sposób dajemy dzieciom niepowtarzalną możliwość spotkania i wspólnego trenowania z największymi gwiazdami polskiego sportu. Ich przykład i autorytet pomagają budować wśród najmłodszych postawy, które zaprocentują w dalszym rozwoju i przyszłym, dorosłym życiu – stwierdził prezes zarządu PKN Orlen Wojciech Jasiński.

 

Po wakacjach cieszący się dużym zainteresowaniem program ruszy w nowej formule. Na nowo powstałej jesienią stronie internetowej placówki same będą mogły zgłaszać się do akcji. Żeby przekonać gwiazdę do przyjazdu, będą jednak musiały odpowiedzieć na rzucane przez niego wyzwania. Początek nowego formatu 1 września.

Więcej na temat:lekcja WF z mistrzem
Z tej samej kategorii