Młodzi kolarze walczą o przyszłość

Najzdolniejsi kolarze górscy walczyli o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Boguszowie-Gorcach.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2016
 źródło: Materiał prasowy

Piętnastoletni Łukasz Helizanowicz nie dał szans rywalom podczas zmagań w kolarstwie MTB. Zawodnik, który na co dzień reprezentuje barwy klubu Elzat Bieniasz Bike Team wyprzedził drugiego Piotra Kryńskiego o 58 sekund! Na najniższym stopniu podium uplasował się Paweł Garczyk. Młody kolarz stracił do lidera ponad minutę.

 

– Udało mi się zakończyć zmagania bez większych błędów. Mieliśmy do pokonania ponad czternaście kilometrów, ale nie zdążyłem poczuć dużego zmęczenia. Zwycięstwo w tej imprezie, to wielka motywacja przed kolejnymi startami. Czekam na rywalizację z międzynarodową czołówką – komentował triumfator zawodów. Wśród kobiet najlepiej zaprezentowała się Anna Gdańska. Zawodniczka z Warszawy pokonała dwunastokilometrową trasę w nieco ponad 45 minut. Druga na mecie Natalia Jeruzalska, straciła do liderki piętnaście sekund. Miejsce na podium zagwarantowała sobie również Agnieszka Szpocińska z ekipy LKK Luks Sławno. – Najważniejsze jest to, że możemy zdobywać cenne doświadczenie. Walczymy o swoją przyszłość – mówiła Gdańska.

 

Najzdolniejsi polscy sportowcy młodego pokolenia rozpoczęli również zmagania w lekkoatletyce. Kibice zgromadzeni na stadionie we Wrocławiu, w najbliższych dniach obejrzą rywalizację w biegach, skoku wzwyż, skoku w dal, trójskoku czy pchnięciu kulą. Walka o medale potrwa do 6 sierpnia.

 

Bukowiecki: 22 metry na IO to będzie złoty medal

 

Z tej samej kategorii