Siedem meczów do medalu. Sędzią głównym był... Grzegorz Bociek

Znamy już najlepszą drużynę Orlik Volleymanii, której patronuje Kinder + Sport. W Kaliszu triumfował PLAS I Kielce przed Sandecją-Dunajec Nowy Sącz. Sędzią głównym imprezy był Grzegorz Bociek.

Powinniśmy doceniać ludzi, którzy tak chętnie włączają się w organizację tego typu turniejów oraz promocję siatkówki. Jeśli mogę w jakikolwiek sposób pomóc w popularyzacji tej dyscypliny wśród najmłodszych, z chęcią to robię. Jestem pod ogromnym wrażeniem poziomu gry wszystkich uczestników zawodów – przyznaje Grzegorz Bociek. Atakujący ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle pełnił w tym roku rolę ambasadora cyklu turniejów Orlik Volleymania i... sędziego głównego wielkiego finału zmagań. W rozgrywanej w Kaliszu imprezei najlepsza okazała się ekipa z Kielc, na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Kędzierzyna-Koźla, zaś na najniższym stopniu podium stanęli młodzi adepci siatkówki z Nowego Sącza.

 

Długa droga na podium
Jak przebiega rywalizacja w ramach zmagań Orlik Volleymania? Żeby dojść do wielkiego finału, trzeba przebrnąć przez trzy etapy. Najpierw przez miesiąc od 1 maja toczyły się turnieje eliminacyjne – po sześć w każdym województwie, a triumfatorzy zyskiwali prawo udziału w jednym z czterech finałów makroregionu. Z drugiego etapu do wielkiego finału w Kaliszu (21–22 czerwca) awans uzyskało sześć drużyn. Tam zapadły ostateczne rozstrzygnięcia szóstej edycji siatkarskich turniejów, w trakcie których rywalizacja toczy się na aż 96 orlikach w całej Polsce!


To właśnie wielofunkcyjne kompleksy są od 2011 roku areną zmagań młodych miłośników tej dyscypliny.


– Po raz kolejny wzięliśmy udział w turnieju Orlik Volleymania, ale dopiero w tym roku udało się nam zająć pierwsze miejsce. To wspaniała impreza sportowa dla dzieci i trenerów, która została zorganizowana perfekcyjnie. Jestem przekonana, że w przyszłym roku również weźmiemy udział w tym turnieju – mówi Inga Motyl trenerka zwycięskiej drużyny z Kielc. Cztery najlepsze ekipy tegorocznej edycji Orlik Volleymania, poza medalami i koszulkami, otrzymały także sprzęt sportowy. Żeby jednak dojść do walki o złote medale, trzeba było rozegrać aż siedem spotkań i to w ciągu dwóch dni! Podczas finałów w Kaliszu 24 drużyny zostały podzielone na cztery grupy, a rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy uzyskały awans do ćwierćfinału, a pozostali walczyli o niższe lokaty.


– Orlik Volleymania to wspaniały turniej dla młodych adeptów siatkówki. Organizatorom finału z udziałem 24 najlepszych drużyn w kraju należą się ogromne słowa podziękowania. Dziękuję również za pomoc przy organizacji zawodów Wielkopolskiemu Związkowi Piłki Siatkowej oraz władzom samorządowym. Wszystko zostało świetnie przygotowane, pogoda dopisała, a drużyny opuszczały Kalisz z uśmiechami na twarzy – mówi Paweł Papke wiceprezes PZPS.

 

Grzegorz Bociek w tym roku zadebiutował w roli ambasadora Orlik Volleymania.
Grzegorz Bociek w tym roku zadebiutował w roli ambasadora Orlik Volleymania.
Fot. Kamil Pastusiak

 

Grono się rozrasta
Projekt się rozrasta, a w tym roku do turnieju (patronuje mu Kinder + Sport, a głównymi organizatorami są PZPS oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki) dołączyła także grupa Orlen. Czy w kolejnych edycjach do zmagań przystąpi jeszcze więcej miłośników siatkówki?


– Moim marzeniem jest zorganizowanie wielkiego finału z jeszcze większą obsadą – zapowiada Zbigniew Krzyżanowski szef szkolenia Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. – Już na tym etapie można dostrzec wyróżniających się zawodników. Widać, że trenują oni z pełnym zaangażowaniem od dłuższego czasu. Potrzeba jednak dużo ciężkiej pracy trenerów i wychowawców, by zachęcać młodzież do kontynuowania sportowej ścieżki. Bywa, że w po gimnazjum sporo dziewcząt rezygnuje z dalszych treningów. Musimy zapewnić tym dzieciom odpowiednie warunki do uprawiania sportu – kończy Krzyżanowski.

 

***

 

6 ambasadorów patronowało projektowi Orlik Volleymania: Piotr Gruszka, Paweł Papke, Michał Bąkiewicz, Marcin Prus, Sebastian Świderski i teraz Grzegorz Bociek.

 

***

KALISZ Końcowa klasyfikacja drużyn VI Ogólnopolskiego Finału Orlik Volleymania 2016:
1. PLAS I Kielce; 2. PSP 11 Kędzierzyn-Koźle; 3. Sandecja-Dunajec Nowy Sącz; 4. UMKS MOS Wola Warszawa; 5. Piorun V.T. Rzeszów; 6. SKS Szóstka/UKS Serbinów I Biała Podlaska; 7. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 Starogard Gdański; 8. Zahir Wschowa/Virtus Szlichtyngowa; 9. Championy Zachodniopomorskiego Szczecin/Pyrzyce; 10. LUKS Sukces 1 Komprachcice; 11. UKS „Jasinek I” Gdańsk; 12. Rzemieślnik Kwilcz/Szamotulanin Szamotuły; 13. SP 4 Andrychów; 14. SP 3 Nysa 1; 15. UKS Hetman Sobieski Poznań; 16. Kurian Volley 4 Olsztyn; 17. „Szewczyk” Ostrołęka; 18. Sejny-Suwałki; 19. Sokoliki Kamienna Góra; 20. PLAS II Kielce; 21. UKS „AS” Koczała; 22. SOS Jastrzębie; 23. Koset I Grudziądz; 24. Kurian Volley I Olsztyn.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~Marek BykowskiUżytkownik anonimowy
~Marek Bykowski :
No photo~Marek BykowskiUżytkownik anonimowy
PLAS Kielce jest świetnym potwierdzeniem tego, że sukcesy odnoszą również te ośrodki szkolenia najmłodszych, które funkcjonują poza strukturą Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, SMS-ów itp. Gratulacje dla dzieci i ich wychowawców.
22 lip 16 12:18
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii