Trzy dni na ministerialną dotację dla klubów. MSiT czeka do piątku

Tylko do piątku 14 lipca Ministerstwo Sportu i Turystyki czeka na zgłoszenia do drugiej edycji programu dotacji "Klub". Resort zamknął wprawdzie zgłoszenia, ale zdecydował się na przeprowadzenie dogrywki.

Mateusz Sawrymowicz
 fot. Marek Biczyk  /  źródło: newspix.pl

Chociaż w pierwszej turze naborów do drugiej edycji ministerialnego programu „Klub” Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło dotacje o wysokości do 15 tys. złotych do aż 2030 klubów sportowych w Polsce, resort zapowiedział dogrywkę. Do rozdysponowania ma jeszcze 7 445 000 zł.

 

Kluby z małych miejscowości z dochodem rocznym poniżej 200 tys. zł mogą aplikować o 10 tysięcy złotych dla klubów jednosekcyjnych, 15 tysięcy złotych dla klubów wielosekcyjnych. - Stworzyliśmy największe tego typu przedsięwzięcie w historii ministerstwa. Zainteresowanie tym projektem jest ogromne, środowisko było głodne tego projektu – mówił na inauguracyjnej konferencji prasowej minister Wiktor Bańka. Dowodzą tego liczby. W 2016 roku aż 2151 małych i średnich klubów sportowych otrzymało dotację. Wydano na to 24 miliony złotych, teraz budżet jest jeszcze większy.

 

Program „Klub” ruszył w 2016 roku. Celem inicjatywy jest wsparcie działalności lokalnych środowisk sportowych – klubów stanowiących lokalne centra aktywności. Przedmiotem dofinansowania mogą być: wynagrodzenia szkoleniowców prowadzących zajęcia sportowe, organizacja obozów sportowych lub zakup sprzętu sportowego.

 

Żeby dać sobie szansę na dofinansowanie jeszcze w 2017 roku, należy wypełnić odpowiednie formularze poprzez stronę MSiT do piątku 14 lipca. Wszystkie informacje i procedura postępowania dostępne są tutaj.

Więcej na temat:MSiT, Program klub
Z tej samej kategorii