Radosny futbol na Ursynowie

Saharyjski upał i szalone emocje towarzyszyły 8. edycji ogólnopolskich Mistrzostw Ursynowa w piłce nożnej rocznika 2007.

Mistrzostwa Ursynowa rocznik 2007
 źródło: Informacja prasowa

Turniej rozegrano na boiskach przy ulicy Koncertowej. Na gorące głowy organizatorzy uruchomili kurtynę wodną. W rywalizacji na boisku bezkonkurencyjna okazała się drużyna KS Ursus i to jej puchar wręczył burmistrz Ursynowa.

 

Ursus gromił rywali w każdym meczu i to nierzadko stosunkiem 5:0. Dlatego sensacją był ich sobotni mecz z Beniaminkiem Krosno, w którym drużyna z Podkarpacia szybko zdobyła gola i już do końca nie oddała prowadzenia. Zobaczyć radość piłkarzy Beniaminka – bezcenne. Potem jednak wszystko wróciło do normy i pozostałe mecze Ursus już do końca wygrał.

 

O drugie miejsce rywalizowały ze sobą Talent Targówek i Widok Skierniewice. Ostatecznie górą była drużyna z Warszawy. W meczu obu zespołów padło skromne 1:0 dla Targówka i to właśnie te zdobyte w bezpośrednim starciu punkty, jak się później okazało, przeważyły szalę na korzyść Talentu.

 

Zwycięzcom gratulujemy. Mogą mieć satysfakcję, że okazali się najlepsi. Prezes SEMP-a Maciej Kapera zwraca jednak uwagę, że w tej grupie wiekowej najważniejsza jest zabawa. Dlatego turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym. Nie było grup, ani systemu pucharowego, w których nieuchronnie ktoś odpada i czuje zawód. Na koniec Mistrzostw Ursynowa medale otrzymali wszyscy młodzi uczestnicy turnieju. Najlepsze drużyny odebrały oczywiście także puchary, które z dumą będą mogły wystawić w klubowych gablotach z trofeami.

 

Słowa uznania należą się wszystkim małym piłkarzom. Drużyny prezentowały wysoki i zarazem wyrównany poziom sportowy. Mierzyły się zespoły, które dopiero niedawno rozpoczęły swoje zmagania w rozgrywkach mistrzowskich, ale już mogą pochwalić się sukcesami. Gra toczyła się na poważnie, ale w atmosferze fair play. Zawodnicy, mimo młodego wieku, nierzadko imponowali technicznymi popisami i odważnymi indywidualnymi rajdami przez pół boiska. Zdecydowanie dominował futbol radosny i dzięki temu widowiskowy.

 

Poza klasyfikacją zespołową przyznane zostały także wyróżnienia indywidualne. Koronę najlepszego strzelca wywalczył zdobywca 12 bramek Łukasz Zaczyk z KS GTV Stadion Śląski Chorzów. Tylko o jedno trafienie mniej miał Bartek Mazurek, zwany przez kolegów z Ursusa „Mazi”, którego trenerzy innych drużyn wybrali w głosowaniu na najlepszego zawodnika turnieju. Trenerzy wybierali także najlepszego, ich zdaniem, bramkarza. Wyróżnienie to odebrał zawodnik drugiej drużyny gospodarzy turnieju SEMP-a Ursynów – Bruno Komosa.

 

Tabela końcowa 8. Mistrzostw Ursynowa o Puchar Burmistrza – 18-19 czerwca 2016

KS Ursus  24 pkt.
Talent Targówek 19 pkt.
Widok Skierniewice 16 pkt.
Stadion Śląski Chorzów 14 pkt.
AP Marcovia Marki 14 pkt.
SEMP I Ursynów 12 pkt.
Jagiellonia Białystok 11 pkt.
UKS Orły Zielonka 6 pkt.
SEMP II Ursynów 5 pkt.
Beniaminek Krosno 5 pkt.

 

Więcej o turnieju na stronie SEMP-a Ursynów (kliknij tutaj).

Więcej na temat:SEMP Warszawa, piłka nożna
Z tej samej kategorii