Boks to jej pasja. Marzy o igrzyskach w Tokio

– Początkowo traktowałam go jako zwykłą aktywność fizyczną, odskocznię od codzienności. Jedni grają w piłkę, inni w siatkówkę, a ja trenuję boks. Teraz liczy się tylko boks i szkoła – mówi Natalia Gajewska, medalistka młodzieżowych mistrzostw Europy.

Szermierka na pięści to jedna z najstarszych dyscyplin sportowych. Powszechnie wiadomo, że trening bokserski rozwija niemal wszystkie ważne mięśnie ciała i rzeźbi sylwetkę. Boks wymaga dużej samodyscypliny, uczy pokory, ale też poprawia pewność siebie. Każdy, kto trenuje, wie, że nie wolno odpuszczać, że trzeba walczyć do ostatniej sekundy.


Takie wartości w sali treningowej w klubie Champion Wołomin przekazuje podopiecznym Paweł Babicki, który z boksem jest związany od 1997 roku, gdy rozpoczął treningi w Gwardii Warszawa pod okiem Zbigniewa Raubo. Ma na koncie 51 walk amatorskich i 7 zawodowych. Dziś jest trenerem pierwszej klasy i posiada certyfikat Międzynarodowego Stowarzyszenia Boksu AIBA 1-star coach.


Każdy szkoleniowiec marzy o wychowaniu gwiazdy. Największą nadzieją klubu jest Natalia Gajewska, 16-letnia zawodniczka z małej, podwarszawskiej wsi – Woli Rasztowskiej, leżącej w gminie Klembów. Natalia od czterech lat trenuje pod okiem Babickiego, jednak dopiero w mijającym sezonie została wypuszczona do boju w prawdziwie wymagających starciach.

 

Od razu wywalczyła medale
– Boks to moja pasja – przekonuje z żarem w oku Gajewska. – Początkowo traktowałam go jako zwykłą aktywność fizyczną, odskocznię od codzienności. Jedni grają w piłkę, inni w siatkówkę, a ja trenuję boks. Teraz liczy się tylko boks i szkoła – podkreśla. Imponujące jest, że Gajewska ma na koncie zaledwie kilkanaście stoczonych walk, a już niemałe sukcesy. W zawodach w Ząbkowicach Śląskich zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski juniorek młodszych. Po tym sukcesie jej potencjał został dostrzeżony przez trenerów młodzieżowej kadry narodowej, więc dostaje regularnie powołania na jej obozy. W listopadzie Natalia przebywała na konsultacji szkoleniowej reprezentacji we Lwowie.

 

Przyszłość widzi w mundurze
Największym sukcesem kończącego się roku niewątpliwie jest jednak brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Europy w tureckim Ordu. W półfinale imprezy Gajewska przegrała po wyrównanej walce z reprezentantką Ukrainy Karoliną Machno. Polka stoczyła zacięty bój, ale niestety musiała zadowolić się tylko – albo aż – brązowym medalem. Reprezentantki naszego kraju na tureckim ringu zdobyły osiem miejsc w półfinale, nagradzanych brązowymi medalami. Nasza reprezentacja zajęła w klasyfikacji medalowej 10. miejsce (w imprezie wzięło udział prawie 200 zawodniczek z 20 krajów).


– W tym roku zaczęłam naukę w liceum mundurowym i niewątpliwie jest to kierunek, którym chcę dalej podążać. Jeśli chodzi o przyszłość bokserską, uzależniam ją od decyzji mojego trenera w klubie oraz szkoleniowców kadry. Mam w tyle głowy rok 2020, czyli igrzyska olimpijskie w Tokio – przyznaje zawodniczka Championa, zapytana o przyszłość.

 

Nowy przegladsportowy.pl

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~fjufjuUżytkownik anonimowy
~fjufju :
No photo~fjufjuUżytkownik anonimowy
Życzę sukcesów pani Natalio i panie Pawle. !!
17 lis 16 09:02
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii