Hity w górach! Zakopane stawia na aktywną zimę

Prestiżowe zawody w stolicy polskich Tatr. Poza Konkursami Pucharu Świata skoczków, tej zimy pod Giewontem nie zabraknie również innych wielkich wydarzeń sportowych.

Co roku w Zakopanem można oglądać najlepszych skoczków świata. Przyjeżdżają tu takie sławy jak Domen Prevc, Kamil Stoch, Piotr Żyła czy Stefan Kraft, a zawody na Wielkiej Krokwi uchodzą za jedne z najlepszych, przyciągając tysiące wiernych kibiców na obiekt Centralnego Ośrodka Sportu.


Poza Konkursami Pucharu Świata skoczków, tej zimy pod Giewontem nie zabraknie również innych wielkich wydarzeń sportowych. Odbędą się Puchar Europy w slalomie mężczyzn, Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich, Puchar Zakopanego w narciarstwie alpejskim – dla amatorów.

 

Amator odjedzie terenówką
Szwajcarskie Wengen i Davos, austriackie Zell am See, słowacka Jasna, francuskie Meribel czy fińskie Levi to miasta, które podobnie jak Zakopane zorganizują Puchar Europy w slalomie mężczyzn. Nie ulega wątpliwości, że już tej zimy 11 i 12 lutego w Zakopanem spotkamy również najlepszych narciarzy świata. Wydarzenie rangi FIS po wielu latach ponownie wraca do Polski. Na Harendzie pojawią się zawodnicy z czołówki Pucharu Świata, znani z codziennych zmagań na najtrudniejszych trasach świata. Tym razem zmierzą się na stoku w Zakopanem, na którym również, podobnie jak na pozostałych głównych kompleksach narciarskich – Polanie Szymoszkowej i PKL Kasprowy Wierch, rozegrany zostanie Puchar Zakopanego w narciarstwie alpejskim amatorów.

 

 


Cykl zawodów rozpoczyna się już 14 i 15 stycznia. Choć zawody są dla amatorów, nagroda główna godna jest wydarzenia o randze międzynarodowej dla zawodowców. Ze stoku, na którym dwa tygodnie wcześniej bić rekordy będą najlepsi zawodnicy świata, zwycięzca odjedzie najnowszym terenowym Peguotem 3008 o wartości niemal 100 tys. zł. Co ciekawe wygrać może każdy amator zimowego szaleństwa wystarczy, że wystartuje w całym cyklu i będzie miał trochę szczęścia. Zapisy ruszają już od 16 grudnia, a ilość miejsc jest ograniczona.

 

Góral Skipass
Miasto stawia na aktywną zimę. Dzięki swojemu położeniu jest wymarzonym ośrodkiem zimowym, w centrum miasta zlokalizowane zostały sztucznie naśnieżane trasy biegowe, nie brakuje ich również na obrzeżach i w sąsiednich miejscowościach. To również wymarzona baza wypadowa dla miłośników górskich skiturowych wycieczek, które z roku na rok zyskują popularność.


Łącznie na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego jest ponad 275 kilometrów szlaków, z czego do skituringu nadaje się ponad 200. W tym roku uruchomiono również Góral Skipass zrzeszający cztery stacje narciarskie. Pozwala on na swobodne korzystanie z kilku kompleksów narciarskich. W samym mieście zaplanowano wiele wydarzeń sportowych, rekreacyjnych dla najmłodszych i dorosłych.

 

"Polska jest zakochana w skokach. Horngacher musi pamiętać o tym, że każdy będzie patrzył mu na ręce"

Więcej na temat:Polska na medal, Tatry, Zakopane, narty
Baner

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~MarcepanikUżytkownik anonimowy
~Marcepanik :
No photo~MarcepanikUżytkownik anonimowy
Zakopane jest super, ale raj dla narciarzy to Litwinka Grapa naprzeciw Kotelnicy w Białce. Bez kolejek i ze świetnie przygotowanymi trasami.
4 sty 12:11 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~janek234Użytkownik anonimowy
~janek234 :
No photo~janek234Użytkownik anonimowy
Na Kaszubach też jest pięknie zimą:
http://www.e-kaszuby.pl
20 gru 16 02:08
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii