PŚ w short tracku: Natalia Maliszewska na podium!

Znakomity wynik w zawodach Pucharu Świata w Szanghaju uzyskała Natalia Maliszewska. Białostoczanka zajęła 3. miejsce w wyścigu na 500 metrów.

Natalia Maliszewska
 źródło: PAP

Mimo że w pierwszych zawodach na tym dystansie upadła w półfinale, Polka szybko pozbierała się po niepowodzeniu i przez drugą „pięćsetkę” przeszła jak burza. Zawodniczka ŁKS Juvenii Białystok zajęła 3. miejsce w finale A, przegrywając nieznacznie z Włoszką Arianną Fontaną i zwyciężczynią Elise Christie. Brytyjka uzyskała czas 42,734, Maliszewska wynikiem 42,913 wyraźnie poprawiła zaś własny rekord kraju. Poprzedni - 43,238 - uzyskała w październiku ubiegłego roku w Montrealu.

 

Urodzona w 1995 roku i trenująca na co dzień w komercyjnym Otto Racing Team Maliszewska od lat uważana jest za ogromny talent i jedną z największych polskich nadziei na medale imprez mistrzowskich. W 2013 roku wraz z koleżankami sięgnęła w sztafecie po brązowy medal mistrzostw Europy i od dłuższego czasu nie wypada z szerokiej czołówki w swojej konkurencji.

 

- W polskim short tracku minęły już czasy jeżdżenia na duże zawody dla samego jeżdżenia. Teraz nadszedł czas, by tam zaistnieć i powoli się do tego zbliżamy – mówił niedawno w „Przeglądzie Sportowym” jeden z białostockich trenerów, Jakub Jaworski. Jak widać praca, którą na drodze do igrzysk w Pjongczang wykonują biało-czerwoni, zaczyna przynosić efekty. Niestety pozostałe Polki - Patrycja Markiewicz i Kamila Stormowska - odpadły w kwalifikacjach.

 

Tomasz Gollob radzi Zmarzlikowi by był spokojniejszy

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~lolUżytkownik anonimowy
~lol :
No photo~lolUżytkownik anonimowy
Ciekawe co na to " najlepsza zawodniczka w Polsce " ??? :)
12 gru 16 11:25
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~osetUżytkownik anonimowy
~oset :
No photo~osetUżytkownik anonimowy
brawo i czekamy na wiecej;
12 gru 16 00:59
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii