Wielkie szczęście i sportowe emocje pod Tatrami!

W sobotę, 25 lutego, w promieniach słońca na zakopiańskiej Harendzie rozegrane zostały ostatnie zawody z cyklu Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim dla Amatorów, organizowane przez Miasto Zakopane - Zakopiańskie Centrum Kultury wraz z największymi zakopiańskimi stacjami narciarskimi Harendą, Polaną Szymoszkową i Kasprowym Wierchem.

 Sportowa rywalizacja toczyła się o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej i możliwość startu w konkurencji finałowej, w której do wygania był najnowszy samochód terenowy Peugeot 3008. Tak atrakcyjna nagroda to efekt współpracy Miasta Zakopane i Partnera Głównego imprezy - firmy Peugeot Polska, która ufundowała najnowszą wersję samochodu Peugeot SUV.
Zawody, które przyciągnęły tłumy miłośników białego szaleństwa, odbyły się na jednym z najbardziej stromych zakopiańskich stoków jakim jest Harenda.
Wszyscy, którzy pojawili się w sobotę na stoku, mogli podziwiać m.in. nowego Peugeota 3008, czyli główną nagrodę Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim. Sięgnęła po nią Zofia Rumińska, która nie kryła radości - Formuła zawodów była fantastyczna. Trzeba było zjechać w czasie jak najbardziej zbliżonym do tego, który uzyskał kierowca rajdowy Tomasz Gryc. Jestem bardzo, bardzo zadowolona - stwierdziła zwyciężczyni.
Już po pierwszym przejeździe widać było, że profesjonalnie przygotowany stok, na którym dwa tygodnie wcześniej odbywał się Puchar Europy, nie należy do najłatwiejszych i można było spodziewać się różnych rozstrzygnięć w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie zawody na Harendzie w swoich grupach wiekowych wygrały: Rumińska Zofia, Derwinis Ewa, Stoch Kolasa Magdalena, Przygocka Monika. Natomiast wśród mężczyzn najlepsi byli: Soboński Marian, Górny Edmund, Smetana Marek, Gajewski Wojciech, Bucki Paweł, Majcher Grzegorz i Krawczyk Kamil. 
W klasyfikacji generalnej IV Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim wśród kobiet zwyciężyły: Rumińska Zofia, Derwinis Ewa, Stoch Kolasa Magdalena, Pawłowska Paulina, a wśród mężczyzn Soboński Marian, Górny Edmund, Gomuliński Andrzej, Gajewski Wojciech, Bucki Paweł, Majcher Grzegorz i Kępa Tomasz.

Baner
Z tej samej kategorii