Polska na medal! Wychowajmy nowe gwiazdy

Postanowiliśmy promować na łamach „Przeglądu Sportowego” najlepsze rozwiązania, lokalne imprezy sportowe i najlepiej zarządzaną infrastrukturę. Redakcja „Przeglądu Sportowego” rusza z innowacyjnym programem „Polska Na Medal”. W felietonie redaktora naczelnego „PS”, Michała Pola, przeczytasz o szczegółach inicjatywy.

Maraton Warszawski
 fot. Marek Biczyk  /  źródło: newspix.pl

Miło mi zakomunikować naszym czytelnikom, że redakcja „Przeglądu Sportowego” rusza z innowacyjnym programem „Polska Na Medal”. Przyszli mistrzowie olimpijscy i gwiazdy sportu nie biorą się znikąd. Gdzieś ta ich wielka kariera musi się zacząć. Gdzieś na początku musi być pierwsza salka gimnastyczna, pływalnia, Orlik, bieżnia, a przede wszystkim pierwszy trener czy nauczyciel wf. Ktoś, kto nie zrazi do sportu, ale wręcz przeciwnie – zarazi pasją i determinacją, wesprze w najtrudniejszych chwilach. Gdzieś muszą być te pierwsze zawody, impreza sportowa, podczas której młody człowiek, oklaskiwany przez rodzinę powie sobie: „to jest to, co chcę robić. W tym chcę być najlepszy”.

 

Promocja sportu i poprzez sport

Postanowiliśmy poszukać w całej Polsce miejsc, w których bije sportowe źródło. Sport w wielu gminach i miastach staje się dla władz priorytetem. Coraz więcej ośrodków docenia nie tylko możliwość wychowania przyszłego mistrza, ale również dbania o kondycję i zdrowie mieszkańców, tworząc atrakcyjną ofertę sportową. Poprzez promowanie sportowego stylu życia i dzięki infrastrukturze, wzmacniają też wizerunek miasta lub gminy jako miejsca przyjaznego mieszkańcom i atrakcyjnego dla turystów.

 

Postanowiliśmy promować na łamach „Przeglądu Sportowego” najlepsze rozwiązania, lokalne imprezy sportowe i najlepiej zarządzaną infrastrukturę. A także jednostki – lokalnych animatorów sportu, trenerów oraz władze samorządowe najbardziej przychylne sportowi. Będziemy o nich informować na łamach „PS” w specjalnym dodatku pod tytułem „Polska Na Medal” oraz w serwisach internetowych, które właśnie uruchamiamy pod domeną polskanamedal.pl. Znajdą się tam m.in. miejskie blogi informacji sportowej.

 

Corocznym zwieńczeniem programu będzie uhonorowanie najlepszych samorządowców, ich partnerów, trenerów, działaczy i wszelkich animatorów sportu podczas Kongresu Miast Sportowych, którego pierwsza edycja odbyła się 26 września we Wrocławiu.

 

Pod patronatem ministra

Honorowy patronat nad projektem objął Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, którego resort realizuje program „Klub”, wspierający finansowo ponad tysiąc klubów sportowych, często działających w trudnych warunkach ekonomiczno-organizacyjnych. Ludowe Kluby Sportowe, gminne ośrodki zyskają dofinansowanie wynagrodzenia dla szkoleniowców, sprzętu sportowego czy organizacji obozów sportowych.

 

„PS” zamierza promować każdą inwestycję w przyszłych mistrzów, a przy okazji zdrowych i szczęśliwych mieszkańców. Chcemy, aby projekt „Polska Na Medal” wpisał się w strategię promocji miast i gmin poprzez sport.

 

***

 

POLSKA NA MEDAL

To innowacyjny program Grupy Onet-RAS Polska skierowany przede wszystkim do miast, gmin i jednostek zarządzających obiektami sportowymi. Jego celem jest pokazanie najbardziej inspirujących projektów związanych ze sportową infrastrukturą, wychowaniem przyszłych mistrzów czy z organizacją wydarzeń sportowych. W ramach programu „Polska Na Medal” miasta i gminy mogą wyeksponować swoją ofertę sportową, wzmocnić wizerunek jako miejsca przyjaznego mieszkańcom, wspierającego i promującego sportowy styl życia.

 

Czy Legia może zostać wykluczona z Ligi Mistrzów? Dmowski: Jest to jedna z możliwych kar

Więcej na temat:Polska na medal, sport

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~grim reaperUżytkownik anonimowy
~grim reaper :
No photo~grim reaperUżytkownik anonimowy
Gdzie tu innowacyjnosc?
21 paź 16 13:33
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii