Ruszają zapisy do wyjątkowego biegu. „Mamy coraz więcej darczyńców”

8 października na Kępie Potockiej w Warszawie ruszy 7. edycja charytatywnego biegu „Wybiegaj sprawność”. - Osoby, które są w śpiączce, śnią o wybudzeniu. Ten bieg jest dla nich – mówi pomysłodawca wydarzenia Janusz Bukowski. Cel na ten rok – sprzęt o wartości 60 tysięcy złotych.

ss
 fot. Piotr Siliniewicz  /  źródło: Materiał prasowy

Od strony sportowej udział w „Wybiegaj sprawność” jest bardzo prosty – należy pokonać dystans 5 kilometrów wytyczony na terenie warszawskiej Kępy Potockiej. Zapisy i regulamin (limit 500 osób) dostępne są w tym miejscu. Koszt pakietu startowego to minimum 50 złotych. Minimum, bo inicjatywa ma drugą, ważniejszą stronę. Charytatywną.

 

Dzięki inicjatywie Janusza Bukowskiego ze stowarzyszenia Dać Siebie Innym do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Fundacji „Światło” w Toruniu trafią 4 wózki manualne i dwutygodniowe turnusy rehabilitacyjne dla 12 pacjentów wybudzonych ze śpiączki. Co więcej, 4-letnia Ewa dostanie specjalny wózek. Na wszystko potrzeba 60 tysięcy złotych.

 

– Działamy dla Fundacji Światło, która jest prekursorem wybudzeń w Polsce. Przyjmuje najcięższe przypadki, a do ich drzwi pukają tylko najcięższe przypadki. Skuteczność wybudzeń jest tam tak wysoka, że mają pacjentów z całego świata – mówił niedawno na łamach festiwalbiegowy.pl Bukowski. – Tu ważny jest nie tylko moment obudzenia, ale także rehabilitacja. Stąd te turnusy, podczas których organizowane są spotkania z logopedami czy fizjoterapeutami. Wszyscy ci specjaliści pomagają w odzyskaniu sprawności, choćby do 80-90 procent – dodaje.

 

Rejestracja już ruszyła. W ubiegłym roku w imprezie uczestniczyło 402 biegaczy. - Nie zwiększamy liczby uczestników, bo chcemy zachować kameralny charakter imprezy. Na szczęście przybywa darczyńców. Jestem pewny, że na kwocie 60 tys. zł się nie skończy i będzie można pomóc większej liczbie osób – uważa Bukowski.

 

W 2016 roku zwyciężyli Jakub Nowak z czasem 15:12 i Justyna Skubisz-Dąbrowska – 22:20. Zebrano 95 tys. złotych.

Więcej na temat:Wybiegaj Sprawność
Baner
Z tej samej kategorii