Szukają następców mistrzów. Skaczą w Lotos Cup

To już trzynasty rok, gdy Polski Związek Narciarski we współpracy z firmą Lotos organizuje masowe poszukiwania talentów na miarę Adama Małysza. W Szczyrku na obiektach Skalite ruszył nowy sezon programu Lotos Cup.

Lotos Cup 2017
 fot. Alicja Kosman  /  źródło: Materiał prasowy

Trudno uwierzyć, że to już trzynasta edycja, podobnie jak szokiem jest, że od pierwszego wielkiego sukcesu Adama Małysza – wygranej w Turnieju Czterech Skoczni w 2001 roku – minęło 15 lat. To na fali sukcesów „Orła z Wisły” powstał narodowy program rozwoju skoków narciarskich i kombinacji norweskiej „Lotos Cup – Szukamy Następców Mistrza”. Sęk w tym, że odkąd z programu do wielkiego świata przeszli tacy zawodnicy jak Maciej Kot, Dawid Kubacki, Klemens Murańka czy Krzysztof Biegun, tytułowego „mistrza” należałoby zastąpić liczbą mnogą. Bo pomysł chwycił i przyniósł efekty.

 

Kolejna edycja zawodów ruszyła w pierwszy wtorek roku. 3 stycznia na kompleksie skoczni Szczyrk Skalite rywalizację rozpoczęli skoczkowie z sześciu kategorii wiekowych: Senior, Junior A, B, C, D i E oraz juniorki i młodziczki. Do Szczyrku dotarła prawdziwa zima i ze względu na obfite opady śniegu we wszystkich ośmiu kategoriach wiekowych rozegrana została tylko jedna seria konkursowa. Najwięcej zwycięstw odnieśli dzisiaj reprezentanci klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk oraz WSS Wisła, którzy dwukrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. W środę – i to ciekawostka – odbędzie się na skoczni 44-metrowej konkurs skoków otwartych.

 

W ramach Lotos Cup 2017 odbędą się łącznie cztery serie rywalizacji. Po Szczyrku młodzież pojawi się na obiektach COS Zakopane (24-26 stycznia), znów w Szczyrku (17-19 lutego) i ponownie pod Giewontem (3-5 marca).

 

Wyniki z zawodów publikuje portal Polskiego Związku Narciarskiego – pzn.pl.

Z tej samej kategorii