W Warszawie dzieci pobiegną z gwiazdami

W czwartek 8 czerwca na stadionie AWF-u przy ul. Marymonckiej 34 w Warszawie odbędzie się Kubuś Waterrr Run, wyjątkowa impreza sportowa dla uczniów szkół podstawowych z klas IV-VI. Aktywnym dzieciom będą towarzyszyć gwiazdy sportu, m.in.: Sebastian Chmara, Paweł Januszewski, Paweł Korzeniowski oraz Krzysztof Kosedowski.

waterrrr run
 źródło: Materiał prasowy

Każdy Waterrr Run rozpoczyna się od biegu integracyjnego, w którym biorą udział wszyscy uczestnicy wydarzenia - uczniowie, rodzice oraz nauczyciele. To rozgrywane na dystansie około kilometra zawody, w których nie mierzy się czasu, każdy jest zwycięzcą, a na czele stawki biegną i dyktują tempo zaproszone gwiazdy sportu. W Warszawie będą to m.in. Paweł Januszewski (biegi na 400 metrów przez płotki) i Sebastian Chmara (siedmiobój), którzy zdobywali dla Polski medale najważniejszych imprez lekkoatletycznych. Razem z nimi pobiegną też były mistrz świata i Europy w pływaniu Paweł Korzeniowski oraz Krzysztof Kosedowski, brązowy medalista igrzysk olimpijskich w 1980 roku w Moskwie. Wszystkim przyświecać będzie jeden cel - promocja ruchu i aktywnego spędzania czasu wśród najmłodszych.

 

W sportowych zmaganiach na stadionie przy ul. Marymonckiej weźmie udział blisko tysiąc uczniów i uczennic ze stołecznych podstawówek. Po biegu integracyjnym zostaną rozegrane kolejne konkurencje: wyścigi na 33 m (sprinty i przez płotki) oraz 200 m (indywidualne i sztafety). Przerwy pomiędzy poszczególnymi konkurencjami umilą zawodnikom oraz kibicom występy artystyczne na specjalnie zaaranżowanej scenie.

Więcej na temat:kubuś waterrr run
Baner
Z tej samej kategorii