Zakręcony sezon z Veturilo

warszawa2
 fot. Urząd Miasta Warszawa  /  źródło: Materiał prasowy

Nowe rekordy, rozbudowana sieć stacji i rowerów, dedykowana aplikacja mobilna – tak rozpoczął się kolejny, szósty sezon Veturilo. System działa w stolicy od 2012 r. i z każdym miesiącem zyskuje na popularności.

Ogółem od startu rowery były wypożyczane już 8 234 961 razy, a grupa sympatyków powiększyła się do 468 477 osób. Warszawiacy chętnie korzystają z rowerów miejskich, co pokazują kolejne rekordy pod względem wypożyczeń. W szóstym sezonie, od 1 do 30 marca, rowery wypożyczano 328 972 razy, a w systemie zarejestrowało się aż 22 982 nowych użytkowników. Najwięcej rowerów - 23 896 - wypożyczono 28 marca, a najchętniej odwiedzaną stacją była stacja al. Niepodległości – Batorego. Średni czas wypożyczenia roweru wyniósł 19 minut i 24 sekundy.

 

W nowym sezonie warszawscy rowerzyści mogą korzystać z ponad 300 stacji i 4,5 tys. rowerów, w tym z 60 jednośladów dla najmłodszych i 45 tandemów. Dodatkowo, już 1 czerwca wystartuje 10 stacji ze stu rowerami elektrycznymi. Na użytkowników czekają stacje wyposażone w terminale z ekranami dotykowymi i obsługą kart zbliżeniowych, w pompkę rowerową oraz diodę sygnalizującą, czy dany rower nadaje się do wypożyczenia.

 

Jedną z głównych nowości jest intuicyjna aplikacja mobilna, która umożliwia m.in. szybkie wypożyczanie roweru poprzez skanowanie kodu QR. Sieć rowerowa w stolicy ma już 495 km, w tym 386 km dróg dla rowerów, 59 km ciągów pieszo-rowerowych i 42 km pasów i kontrapasów rowerowych. W tym roku powstanie kolejnych kilkadziesiąt kilometrów tras rowerowych.

Więcej na temat:Veturilo, rower, trasy rowerowe
Baner
Z tej samej kategorii