Następcy gwiazd kończą sezon w Radomiu

Szymon Mazur
 fot. Marek Biczyk  /  źródło: newspix.pl

W sobotę 16 września na stadionie w Radomiu odbędzie się finał Superligi PZLA Drużynowych Mistrzostw Polski U20. Kibice będą mogli zobaczyć plejadę młodych gwiazd lekkoatletyki.

Na starcie imprezy, która tego lata zastąpiła dotychczasową ligę juniorów, pojawią się najlepsi Polacy młodego pokolenia. W gronie startujących będą m.in. wicemistrz Europy do lat 20 w pchnięciu kulą Szymon Mazur, halowa rekordzistka świata w biegu przez płotki Klaudia Siciarz, czy medalista ME w sztafecie Antoni Walicki. – Gro z zawodników startujących w Radomiu już ma doświadczenie na arenie międzynarodowej. Z pewnością wielu z nich czeka świetna kariera, być może część z nich będzie już startować w igrzyskach 2020 roku w Tokio? – zastanawia się Maciej Jałoszyński z Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

 

Gospodarzami zmagań jest klub RLTL ZTE Radom, który zdominował tego lata klasyfikacje mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej.

 

W eliminacjach nowego formatu wzięło udział ponad sto klubów z całego kraju. Do Radomia przyjadą mistrzowie województw i cztery najlepsze ekipy z drugich miejsc.

 

Początek zawodów w sobotę o 14.30. Wstęp dla kibiców będzie bezpłatny.

Więcej na temat:lekkoatletyka
Z tej samej kategorii