Następcy gwiazd kończą sezon w Radomiu

W sobotę 16 września na stadionie w Radomiu odbędzie się finał Superligi PZLA Drużynowych Mistrzostw Polski U20. Kibice będą mogli zobaczyć plejadę młodych gwiazd lekkoatletyki.

Szymon Mazur
 fot. Marek Biczyk  /  źródło: newspix.pl

Na starcie imprezy, która tego lata zastąpiła dotychczasową ligę juniorów, pojawią się najlepsi Polacy młodego pokolenia. W gronie startujących będą m.in. wicemistrz Europy do lat 20 w pchnięciu kulą Szymon Mazur, halowa rekordzistka świata w biegu przez płotki Klaudia Siciarz, czy medalista ME w sztafecie Antoni Walicki. – Gro z zawodników startujących w Radomiu już ma doświadczenie na arenie międzynarodowej. Z pewnością wielu z nich czeka świetna kariera, być może część z nich będzie już startować w igrzyskach 2020 roku w Tokio? – zastanawia się Maciej Jałoszyński z Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

 

Gospodarzami zmagań jest klub RLTL ZTE Radom, który zdominował tego lata klasyfikacje mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej.

 

W eliminacjach nowego formatu wzięło udział ponad sto klubów z całego kraju. Do Radomia przyjadą mistrzowie województw i cztery najlepsze ekipy z drugich miejsc.

 

Początek zawodów w sobotę o 14.30. Wstęp dla kibiców będzie bezpłatny.

Więcej na temat:lekkoatletyka
Baner
Z tej samej kategorii