Zdrowa moda. Wbiec w Nowy Rok na nartach

Początek w starym, a meta w nowym roku – to sportowy pomysł spędzenia sylwestrowej nocy, który zyskuje coraz większą aprobatę. Tak w Jakuszycach będą się integrować narciarze biegowi.

40 Jubileuszowy Bieg Piastów
 fot. Sebastian Borowski  /  źródło: newspix.pl

Start dziesięć minut przed północą, po to, by nawet najszybsi nie byli w stanie przebiec trasy jeszcze w starym roku. Kilkadziesiąt minut wysiłku, a później relaks przy ognisku w gronie dobrze kojarzonych na co dzień osób. To pomysł stowarzyszenia Bieg Piastów na spędzenie ostatniej grudniowej nocy. Już po raz trzeci w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach zawodnicy wystartują w zawodach, ale wyjątkowo nie wynik będzie najważniejszy, a rekreacja i zabawa.

 

„Biegniemy, ale nie dla czasu, lecz po to, by wspólnie w biegu powitać rok 2017. Dystans około siedmiu kilometrów. Meta na Polanie Jakuszyckiej, gdzie na uczestników czekać będzie ognisko z kiełbaskami i muzyka. Będą też oczywiście pamiątkowe medale oraz konkurs z nagrodami za najpiękniejsze przebranie. Zwycięzcy zostaną uhonorowani na podium. To będzie jedyna dekoracja tej nocy. Przebrania są więc mile widziane, nie są jednak oczywiście obowiązkowe” – piszą organizatorzy w komunikacie. I zapraszają zarówno tych na nartach, jak i bez. Rok temu przez złą pogodę musieli tak uczestniczyć wszyscy, ale tym razem warunki śniegowe w Górach Izerskich są doskonałe.

 

Na podobny pomysł wpadli również gospodarze ośrodka biegowego na Mogielnicy koło Limanowej. Tam jednak bieg odbędzie się jeszcze za dnia, w dodatku na dystansie aż 21 kilometrów techniką klasyczną. Łącznie w Jakuszycach i Mogielnicy może wystąpić ponad 500 narciarzy. Mniej – bo 96 – przyjechało na bieg sylwestrowy na trasy podwiślańskiej Kubalonki. Rozegrana w czwartek impreza organizowana głównie dla trenujących biegi juniorów miała jednak charakter czysto sportowy. Była równocześnie pierwszą tego typu imprezą na Śląsku w tym sezonie.

 

Idea sylwestrowego biegania na nartach spotyka się z coraz większym zainteresowaniem. Od lat podobne imprezy organizuje się dla lekkoatletów. Jedna z największych w kraju – bieg na 10 km w Trzebnicy – odbędzie się w tym roku już po raz 32.

 

Więcej na temat:Nowy Rok, biegi narciarskie
Baner
Z tej samej kategorii