IV Parkowe Hercklekoty już za trzy tygodnie

9 lut 18, 12:00

W sobotę 24 lutego odbędzie się przyprawiająca o szybsze bicie serca walentynkowa impreza… biegowa. Od godziny 10:00 na alejkach Parku Leśnego w Katowicach, czyli w Dolinie Trzech Stawów, będzie można spotkać rozbieganych uczestników IV Parkowych Hercklekotów.

IV Parkowe Hercklekoty
Miłośnicy biegów w Katowicach

W ramach IV Parkowych Hercklekotów zakochani w bieganiu i Nordic Walkingu będą mieli do pokonania dwa dystanse. Do wyboru uczestników trasa około 7 i około 12 km. Bieg poprowadzi przez urokliwe zakątki Doliny Trzech Stawów, jednego z ulubionych miejsc aktywnych mieszkańców Katowic i nie tylko. Nieco ponad tydzień pozostał do zamknięcia zapisów, a na listach jest już prawie 1300 uczestników z czego pół tysiąca zapisało się w pierwszej dobie trwania zapisów.

Jak zawsze, organizatorzy pamiętają także o najmłodszych. W ramach IV Parkowych Hercklekotów odbędą się zawody biegowe dla dzieci, które zmierzą się z trasą na dystansie 200, 400 i 800 metrów. Na dystansie 400 i 800 metrów dzieci powalczą o puchary i nagrody. Na podium stanie 12 osób. Na starcie ustawi się ponad 1000 biegaczy, 200 dzieci i aż 200 „chodziarzy”, czyli miłośników Nordic Walking. Na podium stanie trzech najszybszych biegaczy w biegu na 7 i 12 km, a także zwycięzcy w kategorii NW z podziałem na kobiety i mężczyzn. Łącznie 18 osób. Na dyplom i miejsce na podium mogą także liczyć biegacze w kategoriach wiekowych, a wyróżnienie otrzyma aż 60 zawodników.

–Cieszymy się, że aż tyle osób zdecydowało się spędzić z nami kolejne, czwarte już walentynki. Na listach startowych, pojawiło się wiele nazwisk, które kojarzymy z zeszłego roku. Wielu uczestników zapowiada udział w całym cyklu Grand Prix – cieszą się organizatorzy i dodają: - Na mecie, na każdego zawodnika będzie czekała ciepła herbata i pyszna zupa, co powinno uspokoić hercklekoty, których uczestnicy nabawią się podczas biegu, a oprócz tego, jak zawsze, specjalnie na tę okazję zaprojektowany medal. Zapisy na bieg trwają do 11 lutego lub do osiągnięcia limitu i odbywają się tylko przez internet.

Szczegóły na stronie organizatora – www.mkteamevents.pl/hercklekoty Impreza Parkowe Hercklekoty organizowana przez MK team odbędzie się już po raz czwarty. Partnerem wydarzenia jest Miasto Katowice oraz Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach. Patronem honorowym biegu jest Prezydent Miasta Katowice, Marcin Krupa.

W skład cyklu GRAND PRIX MK TEAM 2018 wchodzą następujące zawody:

- IV Parkowe Hercklekoty 24.02.2018 r., Katowice

- III Siemianowicki Bieg Świetlików 23.06.2018 r., Siemianowice Śląskie

- IV Siemianowickie Nocne Marki 27.10.2018 r., Siemianowice Śląskie

- V Bieg Mikołajkowy 09.12.2018 r., Katowice

Podsumowanie cyklu odbędzie się podczas uroczystej gali w styczniu 2019 r.

Więcej informacji dot. IV Parkowych Hercklekotów znajduje się pod adresem: http://www.mkteamevents.pl/hercklekoty/ oraz na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/139103090096237/

Dodatkowych informacji dla prasy udzieli Klaudia Kapica media@mkteamevents.pl + 48 695 196 497