Były bramkarz reprezentacji organizuje turnieje dla dzieci

24 kwi, 17:09

W weekend w Ełku odbyły się „Moje Małe Mistrzostwa”. Inicjatywa Wojciecha Kowalewskiego ma już pięć lat.

Wojciech Kowalewski opowiada o swojej karierze

To jeden ze sztandarowych i cyklicznych projektów realizowanych przez Stowarzyszenie “Akademia 2012” – dziecko byłego bramkarza reprezentacji Polski Wojciecha Kowalewskiego. Piłkarz, obecnie trener UEFA, pozyskał wsparcie ministerstwa sportu, PZPN i zorganizował cykl futbolowych pikników, których piąta edycja zaczęła się w weekend w Ełku.

Główną atrakcją każdej imprezy jest rzecz jasna gra w piłkę. Odbywa się to w formie turnieju, do którego mogą zgłaszać się drużyny ośmiolatków i ośmiolatek. W dotychczasowych czterech edycjach „Moich Małych Mistrzostw” podczas 19 turniejów wzięło udział niemal 2000 młodych piłkarzy. Rozegrano 540 spotkań, w których łącznie zdobyto ponad 6600 bramek. W tym roku zasięg wydarzenia będzie większy i w zawodach weźmie udział aż 1350 młodych piłkarzy.

- „Moje Małe Mistrzostwa” na dobre wpisały się w kalendarz imprez sportowych w północno-wschodniej Polsce – powiedział Kowalewski.

Pierwszy turniej w ramach „Moich Małych Mistrzostw” przyciągnął tłumy piłkarzy. Na boisku przy ul. Piłsudskiego nie brakowało emocji, a to dopiero początek. W maju zostaną rozegrane dwa turnieje: 5 maja w Olecku oraz 27 maja w Warszawie. Czerwiec to najbardziej intensywny okres: 3 czerwca dzieci czeka turniej w Wydminach, 9 czerwca w Suwałkach, 16 czerwca w Bakałarzewie oraz 23 czerwca w Olsztynie. „Ostatnim przystankiem będzie Grajewo, gdzie spotkamy się 8 września” – poinformowali organizatorzy.