Mistrzostwa amatorów narciarstwa

28 gru, 0:00

5. Puchar Zakopanego ruszy na Harendzie. Finał imprezy zaplanowano na Polanie Szymoszkowej.

źródło: własne

MATERIAŁ POWSTAŁ NA PODSTAWIE WSPÓŁPRACY Z MIASTEM PARTNERSKIM PROJEKTU POLSKA NA MEDAL

Trwają zapisy do największej narciarskiej imprezy stolicy polskich Tatr. W 5. Pucharze Zakopanego w narciarstwie alpejskim zawodnicy rywalizować będą na trzech stokach w czterech edycjach zawodów, zdobywając przy tym punkty do mistrzostw Polski.

W sobotę 16 grudnia burmistrz Zakopanego Leszek Dorula oraz stacje narciarskie Szymoszkowa, Harenda i PKL, podpisali porozumienie o organizacji zawodów. Stację Szymoszkową reprezentował prezes Jan Walkosz, Harendę prezes Wojciech Strączek i Jan Bachleda Curuś, a PKL członek Zarządu Łukasz Chmielowski.

W górach panują świetne warunki śniegowe, jeździ Kasprowy Wierch, Stacja Narciarska Szymoszkowa i zakopiańska Harenda, a także mniejsze stoki w centrum miasta. Bogata sportowa oferta, a także liczne wydarzenia kulturalne to świetny pretekst do odpoczynku w Zakopanem. To również okazja, by wygrać atrakcyjne nagrody, spędzić okres sylwestrowy czy ferie właśnie w Zakopanem, które cieszy się niesłabnącą popularnością wśród turystów.

Puchar Zakopanego ma już bogatą historię sportową. Jest rozgrywany w czasie ferii zimowych. W ramach tegorocznych zawodów organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji dla narciarzy i widzów, a poszczególne edycje punktowane są w cyklu eliminacji mistrzostw Polski amatorów.

Wydarzenie co roku przyciąga uczestników z całego kraju m.in. ze Śląska, Małopolski czy Wielkopolski. Wystartować może każdy kto lubi jazdę na nartach i dobrą zabawę, a także ukończył 18 rok życia. Na stokach rywalizują zarówno amatorzy, jak i byli zawodowcy jeżdżący teraz rekreacyjnie.

13 stycznia na zakopiańskiej Harendzie. Potem, 3 lutego, zawodnicy będą rywalizować na Kasprowym Wierchu, a 10 lutego powrócą na Harendę, na której z dorosłymi na jednym stoku rywalizować i bawić się będą również dzieci.

Właśnie wtedy ruszą również zawody XLI Ligi Sportów Zimowych, skierowane do dzieci lubiących jazdę na nartach. Finał Pucharu Zakopanego zaplanowano na Polanie Szymoszkowej 24 lutego. To wtedy poznamy zwycięzcę zawodów.

By walczyć o nagrody, nie trzeba mieć specjalistycznego sprzętu i nadzwyczajnych umiejętności! Jak podkreślają organizatorzy, podczas zawodów liczy się przede wszystkim dobra zabawa i wspaniałe sportowe emocje. Szczegółowe informacje o imprezie i zapisy znajdziecie na stronie internetowej www.zakopane.pl.