Wojownicy dla Wyklętych

14 mar 18, 16:05

Jako część obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, 4 marca w hali sportowej przy ul. Kusocińskiego odbył się VII Puchar Pamięci Żołnierzy Wyklętych ALMMA 144. Reprezentantki gospodarzy zawodów, UKS Dragon Fight Club Sochaczew, wywalczyły dwa medale.

MMA2

W oficjalnym otwarciu imprezy uczestniczyli prezes sochaczewskich Dragonów – Sławomir Cypel, zastępca burmistrza Dariusz Dobrowolski oraz radna miejska Magdalena Zborowska. Przed rozpoczęciem pierwszych walk wszyscy obecni w hali odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

W wydarzeniu wzięło udział 145 zawodników i zawodniczek z klubów z całej Polski, m.in. Arrachion Olsztyn, Cross Fight Radom, Academia Gorila, Nastula Club oraz S4Fight&Cross Gym. Walki odbywały się w dwóch oktagonach i na macie. W ramach zawodów rozegrano turnieje mieszanych stylów walk (MMA) przeznaczone dla zawodników w różnym wieku i z różnym stażem zawodniczym. Towarzyszyły im również turnieje brazylijskiego Jiu-Jitsu w formule No Gi (bez kimon).

Gospodarze zawodów wywalczyli dwa medale. Na podium stanęły panie. Karolina Białogłowa (66 kg), która debiutowała w formule MMA zdobyła srebrny medal. Trzeba jednak dodać, że ze względu na brak zawodniczek w swojej kategorii wiekowej przyszło jej zmierzyć się z seniorkami. Z kolei zaś do Kamili Janickiej, startującej w Turnieju BJJ No Gi Kobiet, trafił kolejny złoty krążek.

Wśród przybyłych gości był Antoni Chmielewski, polski judoka, jeden z pierwszych w Polsce zawodników walczących w formule MMA (49 walk, 32 zwycięstwa), wieloletni zawodnik KSW, który do Sochaczewa przyjechał jako trener ze swoimi podopiecznych.

Organizatorami VII Pucharu Pamięci Żołnierzy Wyklętych (ALMMA 144) był Dragon Fight Club Sochaczew oraz Stowarzyszenie Amatorska Liga MMA. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Piotr Osiecki.

Już niedługo wojownicy i amazonki z całego kraju powrócą do Sochaczewa. 8 kwietnia sochaczewscy Dragoni będą gospodarzami jednego z dwóch najważniejszych wydarzeń amatorskiego MMA w Polsce – Pucharu Polski MMA 2018.