World Snow Day – sportowa zabawa

30 gru, 0:00

Zakopane już po raz siódmy zorganizuje World Snow Day. Wielka rodzinna impreza odbędzie się 20 i 21 stycznia.

źródło: własne

MATERIAŁ POWSTAŁ NA PODSTAWIE WSPÓŁPRACY Z MIASTEM PARTNERSKIM PROJEKTU POLSKA NA MEDAL

Światowy Dzień Śniegu, to idealny dzień dla rodzin z dziećmi, mający na celu promowanie nie tylko zabawy na śniegu, ale również edukacji związanej ze śniegiem. W dniach 20–21 stycznia w stolicy Tatr odbędzie się już siódma edycja tego wielkiego święta, które z każdym rokiem przyciąga coraz więcej sympatyków.

Jak podkreślają organizatorzy, Zakopane jest ubiegłorocznym laureatem międzynarodowej prestiżowej nagrody FIS dla Najlepszego Organizatora World Snow Day 2017 na świecie. Poprzeczka została zawieszona wysoko, ale miasto obiecuje, że w te dni pod Giewontem odbędzie się po raz kolejny wspaniała rodzinna impreza.

– Chcemy, aby nasze dzieci poczuły się jak profesjonalni zawodnicy, którzy często startują przy sztucznym świetle i muszą doświadczać różnych warunków na stoku. Chętne dzieci będą mogły również skorzystać z darmowej nauki jazdy na nartach zjazdowych. W dniu zawodów czeka nas także zjazd na nartach z pochodniami oraz ognisko z kiełbaskami dla wszystkich zawodników – zapowiadają organizatorzy.

Zakopane to miasto, które w Tatrzańskim Parku Narodowym dysponuje ponad 200 km szlaków dla miłośników skituringu.  Uczestników tej zabawy czeka wspólna wyprawa, a na Górnej Równi Krupowej rozegrane zostaną zawody w narciarstwie biegowym. Dla tych najodważniejszych powstanie tor przeszkód i trasa doskonalenia jazdy na nartach biegowych. Każdy biorący udział w zabawie oraz zawodach otrzyma złoty medal uczestnictwa w Światowym Dniu Śniegu. To tylko niektóre z atrakcji, innych na pewno nie zabraknie, a wszystkie aktualne informacje można znaleźć na stronie internetowej urzędu miasta www.zakopane.eu (zakładka World Snow Day) oraz na profilu facebook’owym World Snow Day Zakopane.