Wyróżnienie dla kajakarzy z Sochaczewa

14 mar 18, 12:00

Stowarzyszenie Kajakarzy Sochaczewa otrzymało prestiżową Nagrodę Przyjaznego Brzegu - za walkę o czystość Bzury, edukację młodzieży i wodniackie ożywienie rzeki. Przedstawiciele stowarzyszenia odebrali wyróżnienie 10 marca w Warszawie.

Kajakarze

To już XIV edycja konkursu, organizowanego przez Centrum Turystyki Wodnej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego pod patronatem honorowym Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

Celem nagrody jest promocja atrakcji wodniackich i turystycznych Polski oraz wyróżnienie miejscowości najbardziej aktywnych na tym polu. Stowarzyszenie Kajakarzy Sochaczewa odebrało nagrodę 10 marca w Warszawie podczas XXX Targów Sportów Wodnych i Rekreacji „Wiatr i Woda”. Otrzymali ją w kategorii instytucje i stowarzyszenia – za walkę o czystość Bzury, edukację młodzieży i wodniackie ożywienie rzeki.

Stowarzyszenie Kajakarzy Sochaczewa dba o czystość naszej rzeki, organizuje również na Bzurze wiele imprez. W tym roku odbył się już jeden spływ – w święto Trzech Króli. Inne rzeczne wycieczki, które stowarzyszenie organizuje cyklicznie, to m.in. spływy w Noc Świętojańską i w Mikołajki. Co dwa lata stowarzyszenie organizuje biathlon kajakowy w hołdzie poległym w Bitwie nad Bzurą. Załogi w ramach spływu, w drodze z przystani przy ul. Staszica do Witkowic, zatrzymują się w sumie na czterech strzelnicach. W tym roku biathlon kajakowy odbędzie się 15 września. Przy współpracy ze szkoła specjalną w Erminowie w 2018 roku zorganizowana zostanie również XI edycja spływu integracyjnego, w którym wezmą udział podopieczni placówki. O ich bezpieczeństwo zadbają instruktorzy oraz ratownicy wodni.