Triathlon na Zamku Krzyżackim

Castle Triathlon Malbork zyskuje coraz większą renomę. W tym roku impreza odbędzie się 2 i 3 września jako Mistrzostwa Polski na dystansie średnim.

malbork
 źródło: Materiał prasowy

Miasto Malbork wielu kojarzy się tylko z dawną stolicą Zakonu Krzyżackiego. Dziś jednak można go uznać stolicą Pomorza również na arenie sportowej. Na pewno sprzyja temu bogata infrastruktura rekreacyjno-sportowa w postaci ścieżek rowerowych, stadionu lekkoatletycznego, pływalni czy nowoczesnej mariny. Przekłada się to na rozwój wielu dyscyplin sportowych. Największe sukcesy odnoszą siatkarki (UKS Orzeł Malbork, medalistki Mistrzostw Polski), kajakarze (Nogat Malbork), także medaliści Mistrzostw Polski, pływacy z najjaśniej świecącą gwiazdą młodego pokolenia Pauliną Cierpiałowską (Mal WOPR), która w swojej kategorii wiekowej poprawiła już kilkanaście rekordów okręgu.

 

Z Malborka wywodzi się również Małgorzata Szczerbińska, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski (MKS Triathlon Malbork) i zwyciężczyni ostatniej edycji Castle Triathlon Malbork. Zawody te mają bogatą tradycję, a wysiłek organizatorów został doceniony przez władze PZTri przyznając im w tym roku rangę Mistrzostw Polski na dystansie średnim. Castle Triathlon Malbork to wyjątkowe zawody u podnóży Zamku Krzyżackiego. Impreza odbędzie się w dniach 2 i 3 września.

 

Na zawodników czekają aż trzy dystanse. Pierwszego dnia wystartuje 1/4 IM. Zawodnicy będą mieli do pokonania 0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze oraz 10,55 km biegu. Drugiego dnia zawodów na śmiałków czekają pełen dystans IM oraz 1/2 IM (dystans średni). Pełen dystans IM to nie lada wyzwanie, gdyż do przepłynięcia będzie aż 3,8 km, 180 km do przejechania na rowerze oraz maraton do przebiegnięcia (42,2 km). Na „połówce” czyli 1/2 IM rozegraną zostaną prestiżowe Mistrzostwa Polski na dystansie średnim. Zawodnicy do pokonania będą mieli 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze oraz 21,1 km biegu. Na linii startu będziemy mogli zobaczyć elitę polskich triathlonistów.

 

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy po raz kolejny zorganizować zawody w Malborku. Zaangażowanie władz miasta i rosnąca z roku na rok frekwencja pokazuje, że nasza praca jest doceniana. Naszym atutem jest szybka i płaska trasa kolarska oraz pływanie w rzece Nogat. Po kilku latach przerwy zawodnicy będą mogli wystartować także na ćwiartce. Cieszy nas to tym bardziej, że to właśnie u stóp Zamku Krzyżackiego, w roku 2012, miały miejsce pierwsze w Polsce zawody na tym dystansie – powiedział Marcin Waniewski, organizator zawodów z MKS Triathlon Malbork.

 

Oprócz wspomnianych wyżej atutów, największą zachętą dla zawodników z całego świata jest widowiskowa trasa biegowa, przebiegająca przez tereny Zamku Krzyżackiego. Odprawa techniczna oraz posiłek przed zawodami mają miejsce w klimatycznej sali Karwan w Muzeum Zamkowym. Niesamowitą oprawę tworzy Bogurodzica rozbrzmiewająca na starcie i rycerze witający każdego zawodnika przekraczającego linię mety. To wszystko powoduje, że co roku do Malborka przyjeżdżają tysiące zawodników z całej Polski i Europy. Cały czas można zapisać się na zawody Castle Triathlon Malbork. Wszystkie szczegóły znajdują się na oficjalnej stronie zawodów www.castletriathlon.pl.

Więcej na temat:Malbork, Ttriathlon
Baner
Z tej samej kategorii