Driftingowe widowisko na stadionie Górskiego

Najbliższe zawody z cyklu Drift Masters Grand Prix odbędą się 10 czerwca w Płocku. Miejscem trzeciej rundy zawodów będzie miejscowy stadion im. Kazimierza Górskiego. Mistrzowie jazdy bokiem już nie pierwszy raz spotkają się w Płocku, aby dać najlepsze driftingowe widowisko.

plock2
 źródło: Materiał prasowy

Sezon 2017 jest przełomowy dla ligi DMGP. Rozgrywki stały się ogólnoeuropejskim cyklem odbywającym się w trzech różnych krajach – Polsce, Niemczech i Łotwie. W związku z tym w Polsce będą tylko trzy rundy dobrze znanej wszystkim fanom rywalizacji. W kalendarzu nie mogło zabraknąć Płocka - stolicy polskiego driftu.

 

Przyjadą tu najlepsi drifterzy z Europy. Na stadionie, na którym zazwyczaj grają piłkarze Wisły, tym razem zobaczymy najlepszych kierowców na świecie. Sama formuła zawodów DMGP przeszła rewolucję. Od pierwszej rundy, która odbyła się 22 kwietnia na Torze Poznań – kwalifikacje wyłaniają najlepszych 32 drifterów, którzy przechodzą do rywalizacji w parach. Zawodnicy będą walczyć o cenne punkty w klasyfikacji generalnej Drift Masters Grand Prix oraz o pieniądze. W puli nagród jest 40 000 euro na każdą rundę. Drift Masters Grand Prix to pierwsza driftingowa liga na świecie, transmitowana na żywo w telewizji. To również drugi, zaraz po żużlu, najchętniej oglądany motorsport w Polsce. W sezonie 2014 liga składała się łącznie z 3 rund, które odbyły się na PGE Arenie w Gdańsku, Motoarenie w Toruniu oraz w Karpaczu. Duże zainteresowanie zawodami, pozytywne opinie ze strony kibiców oraz wsparcie sponsorów sprawiły, że w sezonie 2015 liczba rund znacząco wzrosła, bo aż do 10. Kierowcy mieli okazje driftować na Autodromie Jastrząb w Radomiu, Torze Poznań, Stadionie Wisły Płock, pod INEA Stadionem w Poznaniu oraz na zakończenie sezonu na Motoarenie. Mistrzem Drift Masters Grand Prix 2015 został płocczanin Piotr - Więcek z zespołu Budmat Auto Drift Team.

 

W sezonie 2016 kibice mogli liczyć na jeszcze większą dawkę emocji i driftingowej rywalizacji na najwyższym światowym poziomie. Tym razem było 6 weekendów sportowych, czyli 12 rund, a w tym dwie poza granicami Polski. Poczynając od Toru Poznań, przez Stadion Wisły Płock, Ptak Warsaw Expo, centrum Rygi, AmberExpo, kończąc na Stadionie Wisły Płock. Trzeci raz z rzędu wygrał Piotr Więcek. Drift Masters Grand Prix Runda 3 Płock Harmonogram: godzina 10:30 otwarcie bram godzina 10.30 - kwalifikacje godz. 13.30 - treningi w parach do Top 32 godz. 15.45 - prezentacja zawodnikach startujących w Top 32 godz. 16:00 - Top 32 godz. 17.45.

Więcej na temat:Płock, drift
Baner

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~RkmUżytkownik anonimowy
~Rkm :
No photo~RkmUżytkownik anonimowy
Niech Ci ZASCIANKOWCY z Płocka zaczną budować Nowy Stadion,bo aktualnie przynoszą WSTYD swp. Patrowini i CAŁEMU MIASTU..!
8 cze 13:36
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii