Dzień Dziecka na Sportowo

W sobotę 3 czerwca Zakopane zaprasza wszystkie dzieci na wspólne świętowanie jednego z najbardziej oczekiwanych dni w roku – Dnia Dziecka!

dzieci sadzą drzewa
 źródło: PAP

 Piknik odbędzie się w Parku Miejskim im. Józefa Piłsudskiego oraz Placu Niepodległości. Mając na uwadze zdrowie oraz dobre samopoczucie dzieci i młodzieży organizatorzy zdecydowali, że tegoroczny Zakopiański Dzień Dziecka będzie miał charakter sportowy. Najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił na dmuchanej ściance wspinaczkowej, a starsze dzieci będą miały niepowtarzalną okazję na zmierzenie się i drobną rywalizację na specjalnie przygotowanym sportowym torze przeszkód. Wszyscy chętni będą mogli również poćwiczyć na stacjach treningowych przygotowanych przez nauczycieli i uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

 

Grupa Acro Dance przygotuje specjalne warsztaty akrobatyczne dla dzieci i młodzieży, a Podhalański Uniwersytet III Wieku poprowadzi wspólne ćwiczenia dla dziadków i wnuków. Podczas Zakopiańskiego Dnia Dziecka odbędzie się także II Turniej Łuczniczy oraz pełne emocji pokazy trialu motocyklowego wykonane przez profesjonalnych zawodników! Dobry przykład zawsze idzie z góry dlatego też przez cały dzień uczestnikom towarzyszyć będą olimpijczycy spod Tatr, z którymi dzieci będą mogły zrobić sobie wspólne zdjęcie, wziąć autograf oraz poznać ich drogę do sportowych sukcesów. O sportowych zmaganiach porozmawiać będzie można między innymi z Józefem Łuszczkiem, Małgorzatą Tlałką-Długosz, Ewą Grabowską-Gaczorek oraz Aleksandrą Kluś i Maryną Gąsienicą-Daniel, olimpijkami ostatnich Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Jak co roku zakopiańskim obchodom Dnia Dziecka towarzyszyć będzie również duża impreza biegowa organizowana przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” oraz promocja aktywnego trybu życia w ramach programu 3x30x130 wg Nordic Walking.

 

Na uczestników sportowych zabaw czekają nie tylko upominki rzeczowe. Dzięki uprzejmości Hurtowni Brutal dzieci będą mogły posilić się zdrowymi i pożywnymi owocami. Organizatorzy zadbają także o edukację ekologiczną oraz profilaktykę antyalkoholową. Między sportowymi zmaganiami dzieci będą mogły odwiedzić specjalnie przygotowane stoiska i wziąć udział w licznych konkursach i zabawach. Przez cały dzień zabawy towarzyszyć będą również liczne wydarzenia kulturalne, począwszy od występów artystycznych w muszli koncertowej, konkursów wiersza, piosenki i tańca sportowego, rozstrzygnięcia konkursu plastycznego „Wszyscy Razem” poprzez atrakcje i zajęcia plastyczne przygotowane w Kąciku Biblioteki Miejskiej. Wydarzenia artystyczne uświetni góralski musical „Hanusine Złote Kierpce” w wykonaniu Zespołu „Zornica” z TCKiS „Jutrzenka”. Impreza zacznie się od godziny 11.00 w Parku Miejskim w Zakopanem!

 

Wszystkie bieżące informacje będą dostępne na stronie internetowej Urzędu Miasta Zakopane www.zakopane.eu

Więcej na temat:Dzień Dziecka, Zakopane
Baner
Z tej samej kategorii