Milik też tak zaczynał. "W życiu wszystko jest możliwe"

Arkadiusz Milik, reprezentant Polski i napastnik Ajaksu Amsterdam, w dzieciństwie sam brał udział w Turnieju, dziś jest jego Ambasadorem.

Arkadiusz Milik doskonale wie, jak się czują uczestnicy Turnieju, ponieważ w przeszłości sam brał w nim udział. Oczywistym jest więc, że to właśnie napastnik Ajaksu i reprezentant Polski jest Ambasadorem rozgrywek, w których grał w dzieciństwie.

 

Pamięta uśmiechy dzieci
– Z podziwem i satysfakcją patrzę, jak ten Turniej rewelacyjnie się rozwinął od moich czasów. Dziś mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie Narodowym. To fantastyczna promocja piłki, świetna okazja dla dzieci do zaprezentowania swoich talentów – mówi Milik, który rok temu był na finale. Do dziś pamięta promienne uśmiechy dzieci, dla których występ na murawie stadionu, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywa Reprezentacja Polski, był niesamowitym przeżyciem. Podobną radość widział na twarzach młodych zwycięzców, z którymi spotkał się wraz z całą drużyną narodową przed meczem z Holandią. – Pamiętam, jak byłem mały i tak bardzo marzyłem, by zobaczyć na żywo swojego idola, a nigdy nie miałem takiej okazji. Oni mają, na pewno daje im to motywację do jeszcze cięższej pracy, bo takie spotkania udowadniają, że w życiu wszystko jest możliwe, że mogą iść naszą drogą, czego ja jestem najlepszym przykładem. Trzymam kciuki za tegorocznych uczestników i mam nadzieję, że któryś z nich pójdzie w moje ślady – powiedział napastnik Ajaksu, jak już wiadomo, Ambasador również kolejnej edycji.
Zawodnik oraz firma Tymbark, która już od 10 lat jest głównym sponsorem Turnieju, przedłużyły współpracę. Reprezentant Polski wystąpił już w dwóch spotach reklamowych promujących rozgrywki. W pierwszym udzielał rad swoim młodszym kolegom przed wielkim finałem. W drugim filmie reklamowym to dziecko w imieniu uczestników turnieju zagrzewa całą Reprezentację Polski do walki.

 

Wzór do naśladowania
– Zdecydowaliśmy się na przedłużenie współpracy z Milikiem, ponieważ jest doskonałym Ambasadorem, kiedyś grał w tych rozgrywkach. Dziś już jako czołowy piłkarz reprezentacji Polski i ligi holenderskiej swoim profesjonalizmem i ciężką pracą zarówno na boisku, jak i poza nim, udowadnia, że jest bardzo dobrym wzorem do naśladowania dla dzieci. A one przecież marzą o piłkarskiej karierze i grze w Reprezentacji Polski – powiedział Krzysztof Pawiński, prezes zarządu Grupy Maspex. Milik jest oficjalnym Ambasadorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” od 2015 r., kiedy podpisał pierwszą umowę z firmą Tymbark, czyli głównym sponsorem największych rozgrywek piłkarskich dla dzieci w Europie.

 

Baner
Z tej samej kategorii