Alicja Krauze potwierdziła swoją klasę

Młoda pływaczka z Malborka Alicja Krauze dziesiąta w letnich mistrzostwach Polski seniorów. To jedna z bohaterek niedawnego reportażu "Polski na medal".

malbork1
 źródło: Materiał prasowy

Najbardziej utytułowana malborska pływaczka, Alicja Krauze, w ostatni weekend wzięła udział w Letnich Mistrzostwach Polski Seniorów w Pływaniu. W imprezie startowało 690 zawodników ze 139 klubów z całej Polski. Najważniejsza impreza pływacka w naszym kraju odbywała się na imponującej pływalni Aqua w Lublinie. Walka toczyła się nie tylko o medale, ale również o uzyskanie minimów na tegoroczne imprezy mistrzowskie w różnych kategoriach wiekowych. Lubelski czempionat był jedyną imprezą, gdzie można było zdobyć kwalifikację do Mistrzostw Świata Seniorów w Budapeszcie, Mistrzostw Świata Juniorów w Indianapolis, Mistrzostw Europy Juniorów w Netanyi, Europejskich Dni Olimpijskich Młodzieży w Gyor oraz letniej Uniwersjady w Tajpej.

 

Minima wymagane do kwalifikacji na te imprezy były bardzo wyśrubowane, a tylko wypełnienie tych wskaźników dawało szanse na zakwalifikowanie się do reprezentacji Polski. Zarówno lista zgłoszonych zawodników, jak i ich poziom sportowy budziły podziw. W Lublinie zameldowali się wszyscy aktualnie najlepsi polscy pływacy. Do mocnej i efektownej rywalizacji dołączyła malborska pływaczka, szesnastoletnia Alicja Krauze, która przyzwyczaiła swoich fanów do dobrych startów na imprezach mistrzowskich. Zadaniem Alicji w trakcie zawodów było potwierdzenie II klasy sportowej, którą uzyskała w ubiegłym roku oraz jak najlepsze starty promujące występy w finałach. Pamiętajmy, że w imprezie o randze Mistrzostw Polski Seniorów klasyfikacja odbywa się w kategorii open, stąd wszyscy zawodnicy zestawiani są łącznie, bez podziału na kategorie wiekowe. Wyniki dają więc rzetelną informację o najlepszych polskich zawodnikach.

 

>> PRZECZYTAJ REPORTAŻ Z WIZYTY "POLSKI NA MEDAL" W MALBORKU

 

Czy dziesiąta lokata w Polsce to dobry wynik? Z pewnością tak. Właśnie takie miejsce zajęła Alicja w zestawieniu najlepszych pływaczek na dystansie 800 m stylem dowolnym. Wynik, który uzyskała - 9:21,26s, był tylko o 0,54s słabszy od rekordu życiowego i dał jej też najwyższy wynik punktowy w całych zawodach - 644 pkt. FINA. Zawodniczka z Malborka potwierdziła swoją przynależność do krajowej czołówki nie tylko doskonałą lokatą na dystansie 800 m stylem dowolnym, ale także na dystansie o połowę krótszym w tym samym stylu. Alicja uzyskała czas 4:34,41s, Z szesnastym czasem tej konkurencji zakwalifikowała się do Finału B lubelskich mistrzostw. Znalezienie się w finałach imprezy seniorskiej młodej zawodniczki z Malborka jest z pewnością ogromnym sukcesem. Zawodnicy MAL WOPR aktualnie przygotowują się do wyjazdu na zawody w Niemczech. Wszyscy z wyjątkiem kadrowiczki Pauliny Cierpiałowskiej, która wyjeżdża trenować do Wałcza.

Więcej na temat:Alicja Krauze, Malbork, pływanie
Baner
Z tej samej kategorii