Młodzi narciarze czekają na Ligi Regionalne

Organizatorzy przedstawili harmonogram najważniejszego cyklu biegów narciarskich dla następców Justyny Kowalczyk i Macieja Staręgi. Drugi sezon Lig Regionalnych Grupy Azoty ruszy w styczniu.

Biegi narciarskie – Ligi Regionalne
 fot. Michał Chmielewski  /  źródło: Przeglad Sportowy

Ligi Regionalne to odpowiedź na wieloletnie prośby środowiska o organizację prestiżowego cyklu zawodów dla dzieci, które mogłyby rywalizować z rówieśnikami bez potrzeby kosztownych podróży przez cały kraj.

- Podział na regiony jest o tyle potrzebny, że o wiele łatwiej jest mniejszym klubom dowieźć dzieciaki sto czy dwieście kilometrów na dobre zawody. Wyjazd do Tomaszowa Lubelskiego czy Jakuszyc to już poważna, kilkakrotnie większa niż w tym przypadku inwestycja. Nas wynajem busa kosztował dzisiaj 500 złotych, a transport przez cały kraj i nocleg to przy takim samym składzie to nawet dwa tysiące – mówił rok temu o inicjatywie trener Henryk Piwko, cytowany przez portal Skipol.pl. Jak wówczas dodał, nie trzeba jeździć daleko, żeby najmłodsi poczuli ducha rywalizacji.

 

Druga edycja zawodów, w których rok temu wystąpili reprezentanci z kilkudziesięciu polskich klubów, zakłada podział na pięć makroregionów: śląsko-beskidzki, karkonoski, małopolski, podkarpacko-lubelski i mazowiecko-północny. W każdym z nich odbędzie się pięć etapów w aż siedemnastu miejscowościach. Jak informuje organizator, „wystartują w nich przede wszystkim juniorki i juniorzy E, dla których będą to główne starty w sezonie. Najlepsi w najmłodszej grupie wiekowej zakwalifikują się do finałowych zawodów o Puchar Grupy Azoty. Obok juniorek i juniorów E w Ligach Regionalnych mogą startować także juniorzy D i C.”

 

HARMONOGRAM SEZONU 2016/17 NA STRONIE ORGANIZATORA: http://bieg.program-start.pl/ pl/news/637

 

 

Ekstremalni mistrzowie Polski

Z tej samej kategorii