Podsumowanie pierwszego roku programu Team 100

23 cze, 18:45

Rok temu resort sportu powołał do życia program mający na celu sponsorowanie najzdolniejszych młodych polskich sportowców w wieku od 18 do 23 lat. Założenie jest proste. Wyselekcjonowani sportowcy otrzymują rocznie wsparcie w wysokości około 40 tysięcy złotych i mogą samodzielnie decydować o wykorzystaniu tych środków. Jak czytamy na stronie MSiT, przeznaczane są najczęściej na refundację wydatków m.in. na fizjoterapeutę, lekarza, dietetyka, psychologa, suplementację czy studia.

sułek

– Bycie sportowcem w takim wieku, w jakim się znajdujemy, nie jest łatwe. Ten program to duża pomoc dla nas – mówi short-trackerka Natalia Maliszewska. – Daje szanse na realizację marzeń i ambicji – dodaje wieloboistka Adrianna Sułek.

– Obecnie do Team100 należy już 200 młodych zawodników, w tym 25 sportowców z niepełnosprawnościami. Dziś po roku funkcjonowania programu mam pewność, że był on niezwykle potrzebny. To projekt bardzo istotny z punktu widzenia strategii rozwoju polskiego sportu, zwłaszcza w kontekście igrzysk olimpijskich – podkreśla minister sportu i turystyki Witold Bańka.

Objęci przedsięwzięciem od początku trwania programu stawali na podium najważniejszych imprez sportowych już 131 razy.

To również Cię zainteresuje