Walka o marzenia i tytuły

warszawa5
 fot. Urząd Miasta Warszawa  /  źródło: Materiał prasowy

VIII Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej w Warszawie.

Już po raz ósmy spełnią się sportowe marzenia setek dzieci z polskich domów dziecka. W sobotę, 29 kwietnia, w Warszawie zostaną rozegrane VIII Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. W tej największej w Polsce imprezie podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych zagra 400 młodych zawodników z 40 domów dziecka z całej Polski.

 

W mistrzostwach udział wezmą m.in. Sternik Szczecin (zeszłoroczny Mistrz Polski), Usteckie Mewy, Football Street z Kozienic, Tęcza z Kutna, Team Dream z Warszawy, Sparta Płock, a także drużyny z Kraśnika, Piekar Śląskich, Supraśla, Karlina – młodzi piłkarze zjeżdżają dosłownie z całego kraju. W turnieju biorą udział zawodnicy do 18 roku życia, zarówno chłopcy jak i dziewczyny. Tych ostatnich jest z roku na rok więcej, w tegorocznej imprezie weźmie udział m.in. dziewczęca drużyna z placówki opiekuńczo-wychowawczej Olek w Lidzbarku.

 

Młodzi zawodnicy i zawodniczki walczyć będą nie tylko o miejsce na podium – najlepsi otrzymają powołanie do reprezentacji Polski. Wystąpi ona na V Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka, odbywających się na stadionie miejskim przy ul. Łazienkowskiej w połowie lipca. O godz. 9.00 nastąpi uroczyste otwarcie mistrzostw, a o godz. 9.30 rozegrany zostanie pierwszy mecz. Spotkania fazy pucharowej rozpoczną się o godz. 15.40. Ich zwieńczeniem będzie finał o godz. 17.10. Po nim odbędzie się mecz pokazowy Reprezentacji Artystów Polskich vs. byli piłkarscy reprezentanci Polski.

 

Warszawa jest partnerem wydarzenia, a wszystkie spotkania turnieju zostaną rozegrane na stadionie OSiR Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku 11.

 

"Sędziowie nie nadążają za grą. Opierają się na zgadywaniu"

Baner
Z tej samej kategorii