Kolejny sport na plaży

27 sie, 14:32

Korfball to kolejny sport, który z powodzeniem można uprawiać na piasku. Ostatnio Polska zdobyła w nim brązowy medal MŚ!

korfball

Korfball, czyli taka koszykówka, ale bez tablic – tak większość przeciętnych kibiców sportu kojarzy tę rozwijającą się w naszym kraju grę. Ci bardziej opatrzeni powiedzą jeszcze, że jej cechą jest tworzenie zespołu składającego się z obu płci. Inni dodadzą jeszcze, że pamiętają, jak dyscyplina znalazła się w programie wrocławskich World Games 2017 – igrzysk sportów nieolimpijskich.

Od połowy sierpnia warto wiedzieć także, że Polakom idzie w niej coraz lepiej. Jak się okazuje, tym bardziej kiedy rozgrywki odbywają się nie w hali, jak zazwyczaj, a na piasku. W tym roku nasi korfbaliści osiągnęli prawdopodobnie największy sukces w historii, zdobywając brązowe medale MŚ.

O sukces w IKF Beach Korfball World Cup 2018 postarali się: Tamara Siemieniuk, Klaudia Majchrzak, Natalia Klimczyk, Rafał Diadik, Kamil Musialiński i Kamil Nowacki. Trenowani przez Macieja Żaka biało-czerwoni ulegli tylko Belgom i Portugalczykom. Zdołali nawet wygrać z Holendrami, czyli krajem, o którym mówi się, że jest mekką tego sportu.

Siemieniuk tak opisała kluczowy występ jej zespołu: „Ostatnią szansą na podium był mecz z Węgrami. Obie drużyny punktowały na zmianę przez cały mecz. Na niecałe dwie minuty przed końcem meczu przy stanie 5:5 na reprezentacja zdobyła kosz na prowadzenie. Zostało tylko utrzymać ten wynik. Jednak sędzia bez skrupułów trzy razy podyktował grę na czas, dając Węgrom jeszcze na ostatnie 15 sekund meczu rzut karny po faulu naszego zawodnika. Szczęście sprzyjało biało-czerwonym, ponieważ rywale nie wykorzystali szansy na wyrównanie”.