Sportowe zmiany w stolicy

Trwa kompleksowa rewitalizacja stołecznych ośrodków sportowych.

warszawa
 źródło: Materiał prasowy

Aktywna Warszawa zyskuje nowe oblicze. Trwa kompleksowa rewitalizacja stołecznych ośrodków sportowych - na pierwszym planie znajduje się przebudowa ośrodków „Polonia”, „Namysłowska” i „Moczydło”. Wzniesienie dwóch nowych trybun i całkowita przebudowa „kamiennej”, dodatkowo budowa nowej bieżni lekkoatletycznej i zaplecza szatniowo-sanitarnego.

 

Takie są plany modernizacji ośrodka „Polonia”. Prace w obiekcie przy ul. Konwiktorskiej 6 potrwają około pięciu lat.– Z pewnością wielu kibiców warszawskiej Polonii czekało na te informacje. Stadion przejdzie gruntowną rozbudowę. Nowoczesną płytę boiska, która już teraz spełnia najwyższe europejskie standardy, otoczą nowe trybuny. Dodatkowo pod ich wschodnią częścią, zwaną przez fanów „kamienną”, powstanie nowa zadaszona bieżnia lekkoatletyczna do prowadzenia treningów niezależnie od warunków pogodowych – zapowiada Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. Po przebudowie, stadion będzie w stanie zgromadzić blisko 12 000 osób na trybunach. Wszyscy oglądać będą mecze i wydarzenia pod dachem. Dodatkowo powierzchnia użytkowa obiektu wzrośnie o około 2500 m2.

 

To przestrzeń, którą wykorzystać będą mogły m.in. klub i sekcje sportowe. Modernizacja „Namysłowskiej” Zakres prac na „Namysłowskiej” obejmować będzie cały teren ośrodka, w tym wszystkie znajdujące się na nim budynki i urządzenia. To niemal 6 hektarów. Dzięki przebudowie ośrodek zyska zupełnie nowe funkcje rekreacyjno-sportowe. – Oprócz dobrze znanych warszawiakom basenów, na „Namysłowskiej” pojawi się ogólnodostępna strefa sportów miejskich, a przede wszystkim pełnowymiarowe kryte lodowisko, które latem wykorzystywane będzie mogło być przez rolkarzy – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy. Prace w ośrodku podzielono na kilka stref: strefa sportów miejskich (skwer), budynek główny ośrodka (pływalnia kryta), strefa sportowo-rekreacyjna zewnętrzna oraz strefa obejmująca parking i targowisko.

 

W północno-zachodniej części ośrodka powstanie ogólnodostępna strefa sportów miejskich, gdzie będzie m.in. siłownia plenerowa, skatepark, pumptrack, strefa parkour, kalisteniki oraz ścianka wspinaczkowa. W strefie zewnętrznej ośrodka przywrócony zostanie kompleks basenów z atrakcjami wodnymi oraz m.in. placem zabaw i kanałem wodnym. Powstaną także m.in. zadaszone lodowisko/rolkowisko, boiska sportowe oraz mini golf. Zmiany w ośrodku „Moczydło” Rewitalizacja „Moczydła” zakłada przede wszystkim modernizację basenu rekreacyjnego, który zostanie wyposażony w zespół zjeżdżalni rurowych oraz inne urządzenia wodne, m.in. w siatkę wspinaczkową, tor przeszkód czy wave ball. Wokół pojawią się liczne atrakcje – zjeżdżalnie, brodziki i strefa placu wodnego dla dzieci.

 

W centralnej części powstanie plaża o syntetycznej nawierzchni EPDM z odzyskiem ciepła. Poza przebudową basenów i okolicznych atrakcji wodnych dodatkowo zmodernizowane i rozbudowane zostaną boiska plażowe do siatkówki i piłki nożnej. Co ważne, wszystkie atrakcje rewitalizowanego ośrodka będą dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Trwa przetarg, który wyłoni wykonawcę tych prac. Wstępny harmonogram zakłada zakończenie prac przed sezonem letnim 2018 r., przy czym termin ich rozpoczęcia planowany jest na przełom października i listopada.

Więcej na temat:Polska na medal, Warszawa
Baner

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~3rgUżytkownik anonimowy
~3rg :
No photo~3rgUżytkownik anonimowy
Nasza firma Stara się przekazać klientowi pomysły z dotychczasowych projektów by w 100% czuł się usatysfakcjonowany z naszej pracy. Budujemy domy na terenie Warszawy i okolic. http://roslandomdesign.pl
23 lis 11:37
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii