Biegiem upamiętniają bohaterów

W niedzielę, 25 czerwca, wystartuje czwarta edycja sochaczewskiego Biegu Cichociemnych.

sochaczew
 źródło: Materiał prasowy

To bardzo wymagający bieg przełajowy, porównywalny do takich imprez jak Runmageddon czy Bieg Katorżnika. W niedzielę, 25 czerwca, wystartuje czwarta edycja sochaczewskiego Biegu Cichociemnych, którego organizatorem jest Dragon Fight Club Sochaczew.

 

Bieg ma na celu upamiętnienie żołnierzy Cichociemnych - elity polskiej dywersji z czasów II wojny światowej. Trasa biegu jest bardzo urozmaicona - wiedzie brzegiem i korytem rzeki Bzury, na całym dystansie rozmieszczone są liczne przeszkody, tak naturalne, jak i sztuczne. Koniec biegu będzie miał miejsce na plaży miejskiej nad Bzurą, tuż obok ruin Zamku Książąt Mazowieckich z połowy XIV wieku.

 

- Każda edycja Biegu Cichociemnych cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Impreza w pełni spełnia oczekiwania uczestników, którzy dobrze się bawią – mówi główny organizator biegu, prezes Dragon Fight Club Sochaczew, Sławomir Cypel. - W pierwszej edycji wystartowało 120 zawodników, w drugiej 200, w trzeciej 300. Teraz przewidzieliśmy limit miejsc do 400. Został on wyczerpany. Każdy zawodnik otrzymuje atrakcyjny pakiet startowy (batony energetyczne, napoje, pamiątkową koszulkę), a po dotarciu do mety medal. Na pierwszą trójkę w poszczególnych kategoriach czekają też puchary i atrakcyjne nagrody – dodaje prezes Cypel.

 

Bieg wystartuje o godzinie 11.00 z plaży miejskiej w Sochaczewie. W tym samym miejscu będzie też meta. Zawodnicy będą pokonywać trasę zarówno ulicami miasta, jak i korytem Bzury. Pokonają naturalne przeszkody terenowe rozmieszczone na skarpie biegnącej wzdłuż rzeki i przygotowane przez organizatorów na terenie znajdującego się w centrum miasta toru motocrossowego. Podobnie jak w poprzednich edycjach biegu do wyboru będą dwie trasy - sześciokilometrowa dla początkujących i bardziej wymagająca dla zaawansowanych zawodników o dystansie ok. 14 km. Na dłuższej trasie, oprócz klasyfikacji generalnej, zawodnicy będą podzieleni na siedem kategorii: open kobiet i mężczyzn, straży pożarnej, służb mundurowych, organizacji proobronnych, mieszkańców Sochaczewa i zawodników MMA.

 

Głównym organizatorem IV Sochaczewskiego Biegu Cichociemnych jest klub MMA – Dragon Fight Club Sochaczew. Współorganizatorami są: Fundacja Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej, Fundacja Edukacji dla Bezpieczeństwa, Burmistrz Miasta Sochaczewa - Piotr Osiecki i Hangaround Chapter Sochaczew Boruta MC Poland. Imprezę wspiera jednostka wojskowa w Bielicach pod Sochaczewem oraz spadkobiercy spadochronowej formacji Cichociemnych, czyli Jednostka Wojskowa „Grom”. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej.

 

Materiał powstał przy współpracy z miastami partnerskimi projektu Polska na Medal

 

Więcej na temat:Polska na medal, Sochaczew
Baner
Z tej samej kategorii