Godnie uczczono jubileusz

25. edycja Europejskich Biegów Młodych Olimpijczyków

sochaczew2
 źródło: Materiał prasowy

Około 1200 zawodników i zawodniczek z blisko 90 szkół wystartowało w jubileuszowej 25. edycji Europejskich Biegów Młodych Olimpijczyków, które odbyły się w sobotę, 3 czerwca, na terenie jednostki wojskowej w Bielicach pod Sochaczewem. W 24-letniej historii biegów wystartowało w sumie ponad 70 tysięcy uczestników.

 

Organizatorzy postanowili uczcić okrągła rocznice i przygotowali w tym roku wiele dodatkowych atrakcji i nagród. Uroczystość otwarcia odbyła się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim. Bieżnią stadionu przeszły reprezentacje szkół biorące udział w zawodach. Każda z nich wcieliło się w wybrane państwo należące do MKOl. Przybyłych gości witał główny organizator imprezy – prezes stowarzyszenia Europejskie Biegi Młodych Olimpijczyków, Mieczysław Głuchowski.

 

Gościem specjalnym wydarzenia był polski zapaśnik, mistrz świata i Europy, wicemistrz olimpijski, obecnie trener i sędzia zapaśniczy – Andrzej Supron. Sportowe zmagania rozpoczęły się od biegu osób specjalnej troski na 200 m. Wystartowało w nim, wraz z opiekunami, około 150 pensjonariuszy domów pomocy społecznej. Sportowej rywalizacji towarzyszyła miła atmosfera i dobra zabawa.

 

Każdy swoim tempem, z pomocą lub bez, dotarł do mety i otrzymał medal. W ramach regularnych zawodów przeprowadzono w sumie 20 startów. Pobiegli uczniowie z 53 szkół podstawowych, reprezentacje 27 gimnazjów oraz ośmiu szkół ponadgimnazjalnych. Rywalizacja najmłodszych uczestników odbywała się na dystansie 500 m. Nastoletni lekkoatleci mieli do pokonania do 1,5 km. Pierwsze dziesięć osób przekraczających linię mety w każdym rozegranym biegu, dzięki wsparciu licznych sponsorów, otrzymywało atrakcyjne nagrody.

 

Materiał powstał przy współpracy z miastami partnerskimi projektu Polska na Medal

 

Więcej na temat:Polska na medal, bieganie
Baner
Z tej samej kategorii