Jelcz wspiera Wrocław! Zorganizuje zawody na ergowiosłach

W miejscowym Centrum Sportu i Rekreacji odbędzie się jedna z dyscyplin The World Games 2017

jelcz
 źródło: Materiał prasowy

Materiał powstał we współpracy z partnerem

 

Nowoczesne Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach tworzy doskonałe zaplecze organizacyjne dla dużych imprez sportowych we Wrocławiu. Dostrzegli to organizatorzy The World Games 2017, planując w CSiR jedną z dyscyplin. 26 i 27 lipca najlepsi wioślarze świata rozegrają w Jelczu-Laskowicach zawody na ergowiosłach.

 

Przygotowania idą pełną parą. Wprawdzie oddane do użytku w 2015 r. Centrum Sportu i Rekreacji było już areną międzynarodowych wydarzeń, ale jeszcze nigdy nie rozgrywano tu zawodów tak dużej rangi. Czekają na igrzyska Największe wydarzenie sportowe roku budzi w Jelczu-Laskowicach zrozumiałe emocje. Przygotowywano się do niego organizując w Centrum Sportu między innymi Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim, zawody dla jelczańskiej młodzieży oraz uroczyste przekazywanie flagi Igrzysk miejscowym szkołom. – Jesteśmy częścią aglomeracji wrocławskiej i nic dziwnego, że żyjemy tymi samymi emocjami, co stolica Dolnego Śląska – mówi burmistrz Jelcza-Laskowic, Bogdan Szczęśniak.

 

- Centrum Sportu i Rekreacji przystosowane jest do zawodów najwyższej rangi i może być rezerwową halą przy wydarzeniach sportowych, rozgrywanych we Wrocławiu. Chcemy być rozpoznawalnym punktem na mapie sportowej naszego województwa i zapraszać do siebie zawodników z najwyższej półki. Impelki w Jelczu Tak właśnie się stało w przypadku wicemistrzyń Polski w siatkówce kobiet, zawodniczek Impelu Wrocław. W ubiegłym sezonie ten klub rozegrał kilka meczów ligowych w Jelczu-Laskowicach. Parkiet CSiR okazał się dla Impelek szczęśliwy, bo nie przegrały tu żadnego meczu. Polski Związku Siatkówki organizował tu obozy treningowe dla kadry kadetów, przyszłych mistrzów świata.

 

To na koniec ich zgrupowania kibice w Jelczu-Laskowicach po raz pierwszy usłyszeli Mazurka Dąbrowskiego przed występem polskiej kadry narodowej. Nasza siatkarska drużyna U-21 starła się wówczas z reprezentantami Turcji. Kolejnym meczem o międzynarodowej randze będzie 12 sierpnia spotkanie Polska-Brazylia U-23. Stolica futsalu Jednak i na co dzień nie brakuje tu emocji. Zwłaszcza na meczach I-ligowego Orła Futsal Jelcz-Laskowice. W maju 2017 r. jelczańska drużyna stoczyła zacięty bój z KS Contract Lubawa o awans do ekstraklasy. Emocje w wypełnionej po brzegi hali CSiR sięgały zenitu. Awansu nie udało się wywalczyć, ale Jelcz-Laskowice pokazał charakter i zapowiedział się w najwyższej klasie rozgrywek. Baraż transmitowała TVP 3, a relacja dotarła do 28 tys. widzów.

 

Show mistrzów tańca Publiczność Centrum Sportu przeżywa również emocje z pogranicza sportu i sztuki. Rozgrywany w listopadzie 2016 r. Puchar Świata w Tańcach Latynoskich przyciągnął najlepszych tancerzy z Polski i solidną reprezentację międzynarodową. Kulminacją wieczoru było show w wykonaniu choreografa z Broadway'u - Maurizio Vescowo. Organizatorom tak spodobała się jelczańska lokalizacja, że wybrali ją również na zawody planowane jesienią 2017 r. – Decyzja o kolejnej edycji Pucharu Świata w Centrum Sportu i Rekreacji bardzo nas ucieszyła – mówi prezes CSiR, Krzysztof Konopka. - Jest dowodem wielkiego atutu Jelcza-Laskowic – konkurencyjności cenowej w stosunku do obiektów sportowych w dużych miastach. – 26 i 27 lipca zapraszamy na The World Games – zachęca Bogdan Szczęśniak. - Najlepiej na własne oczy przekonać się o możliwościach organizacyjnych, jakie daje nasze miasto - kończy burmistrz miasta.

 

Baner
Z tej samej kategorii