Płock znów stolicą polskiej piłki ręcznej na plaży

W ramach PGNiG Summer Superliga zmierzą się najlepsze zespoły w Polsce.

plock
 źródło: Materiał prasowy

Kolejny raz niezwykle widowiskowe zawody w piłce ręcznej plażowej odbędą się w Płocku. Na Starym Rynku w ramach PGNiG Summer Superliga w dniach 30 czerwca-2 lipca zmierzą się najlepsze zespoły w Polsce. Zawody te, to kolejny przystanek cyklu turniejów Eliminacji Mistrzów Polski PGNiG Summer Superliga, które są zorganizowane we współpracy ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce i Fundacją Modern Sport.

 

Po utworzeniu ligi zawodowej i wprowadzeniu nowej jakości w halowej odmianie szczypiorniaka, strategiczny sponsor piłki ręcznej PGNiG S.A postanowił zaangażować się w rozwój bardzo interesującej, a zarazem perspektywicznej dyscypliny sportowej – piłki ręcznej plażowej. W turniejach PGNiG Summer Superligi występują zarówno profesjonalne kluby zrzeszone w ZPRP jak i amatorskie zespoły, które mają szanse zadebiutować w rozgrywkach na piasku. W każdym wydarzeniu zostanie wyłoniona najlepsza drużyna męska oraz żeńska.

 

Organizatorzy przewidzieli, że PGNiG Summer Superliga zagości w różnych zakątkach Polski. Już odbyły się zawody we Wrocławiu, w Mielnie, w Starych Jabłonkach. Od 30 czerwca do 2 lipca zapraszamy do Płocka. Ostatnie eliminacje odbędą się w 14-16 lipca w Warszawie. - Piłka ręczna plażowa to jeden z najbardziej widowiskowych i dynamicznych sportów plażowych. W Płocku jesteśmy prekursorami tej dyscypliny w Polsce.

 

Mistrzami Polski jest płocki zespół BHT Petra Auto Forum Płock. Płocczanin Krzysztof Kisiel jest trenerem Reprezentacji Polski w plażowej odmianie piłki ręcznej. Rozgrywane od kilku lat na płockiej starówce turnieje czy organizowane campy w tej odmianie sportu przyciągają najlepsze ekipy w Europie, widzów na trybuny, a dzieci angażują do takiej formy aktywności fizycznej. Zapraszam do Płocka - powiedział prezydent miasta, Andrzej Nowakowski. Zorganizowana w 2014 r. rodzinna impreza sportowa Artur Siódmiak Summer Tour i pierwszy turniej piłki ręcznej plażowej rozgrywany w Płocku zakończył się sukcesem organizacyjnym, frekwencyjnym i sportowym. Uczestniczyło w niej prawie czterysta dziewięćdziesiąt osób oraz zespoły Gwiazd Sportu i Przedstawicieli Władz Miasta.

 

Na specjalnie przygotowanym piaszczystym boisku najmłodsi mogli spróbować swoich sił w plażowej piłce ręcznej, poprzez gry i zabawy przygotowane przez trenerów Fundacji Akademii Sportu. W kolejnej części imprezy odbyły się mecze pokazowe najlepszych drużyn w plażowej piłce ręcznej, co było wstępem przed Eliminacjami Mistrzostw Polski 2014. W 2015 r. Płock gościł Turniej PGNiG Beach Handball Płock, który był częścią cyklu zawodów o mistrzostwo Polski oraz Beach Handball Camp, w którym uczniowie płockich szkół mieli okazję spróbować swoich sił na piasku pod okiem trenerów i zawodników BHT Auto Forum Petry Płock.

 

Po raz trzeci Płock był gospodarzem zawodów w piłce ręcznej plażowej w 2016 r. W turnieju o Mistrzostwo Polski można było zobaczyć aż 14 zespołów w kategorii żeńskiej oraz 10 męskich. Zwieńczeniem były mecze pokazowe drużyn narodowych Polski i Norwegii. Na kolejne eliminacje w turnieju PGNiG Summer Superligi zapraszamy do Płocka od 30 czerwca do 2 lipca. Ten rok jest kluczowy dla rozwoju całej dyscypliny w Polsce. Narodowe reprezentację wystąpią w Mistrzostwach Europy oraz w turnieju World Games, który odbędzie się już w lipcu we Wrocławiu.

 

Materiał powstał przy współpracy z miastami partnerskimi projektu Polska na Medal

 

Więcej na temat:Polska na medal, Płock
Baner

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~PozdroUżytkownik anonimowy
~Pozdro :
No photo~PozdroUżytkownik anonimowy
Jaką stolicą cha,cha,cha,cha,ha pozdro z Kielc
27 cze 12:42
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii