Wakacje w środku miasta

Warszawskie pływalnie „pod chmurką” działają już od początku czerwca.

warszawa
 fot. Zbigniew Panów  /  źródło: Materiał prasowy

Temperatury niemal letnie, a więc najwyższy czas na rozpoczęcie sezonu odkrytych basenów. Warszawskie pływalnie „pod chmurką” działają już od początku czerwca. Są to cztery obiekty, uruchomione w Paku Kultury w Powsinie, parku Szczęśliwickim oraz w ośrodkach „Moczydło” i „Inflancka”.

 

– Odkryte pływalnie, działające w Warszawie, to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy szukają ochłody w słoneczne dni. Pozwalają nie tylko aktywnie spędzić czas nad wodą, ale także wypocząć – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy, i dodaje: – Pływalnie „pod chmurką” w sezonie letnim bardzo dobrze uzupełniają basenową ofertę stolicy. Przypomnieć należy, że przez cały rok warszawiacy i goście mogą korzystać z blisko trzydziestu krytych klimatyzowanych pływalni. Park Kultury w Powsinie Na terenie parku do dyspozycji odwiedzających jest basen zewnętrzny o wymiarach 25 m x 12,5 m i głębokości od 1,0 m do 1,9 m. Pływalnia wyposażona jest również w brodzik dla najmłodszych gości oraz pełne zaplecze sanitarne. Ponadto rozległy teren zieleni jest idealną scenerią dla odpoczynku.

 

Basen jest czynny do 31 sierpnia codziennie w godz. 10.00-18.00. Park Szczęśliwicki Na terenie pływalni można skorzystać z trzech niecek basenowych, trawiastej plaży, przebieralni, szatni, natrysków oraz placu zabaw. Dostępne są: pływalnia sportowa o wymiarach 25 m x 12,5 m oraz głębokości od 1,2 m do 1,8 m, pływalnia rekreacyjna z hydromasażami o wymiarach 24 m długości, do 1,2 m głębokości, ze zjeżdżalnią, oraz brodzik z grzybkiem wodnym dla dzieci. Pływalnia będzie czynna w weekendy: 3-4 czerwca, 10-11 czerwca oraz 17-18 czerwca, a od 24 czerwca do 31 sierpnia przez cały tydzień w godz. 9.00-19.00.. Ośrodek „Moczydło” Na terenie ośrodka znajdują się: basen olimpijski o wymiarach 20 m x 50 m z ośmioma torami; basen nieregularny o powierzchni 2500 m2 i głębokości od 30 cm do 170 cm, wyposażony w 3 zjeżdżalnie; zjeżdżalnia „Gigant” o długości 70 m, ze spływającą wodą i spadem do baseniku; oraz brodzik ze zjeżdżalnią dla dzieci.

 

Dodatkową atrakcją są padlery oraz water ball. Basen będzie otwarty w weekendy: 3-4 czerwca, 10-11 czerwca, 15-18 czerwca, 24-25 czerwca, a od 26 czerwca do 31 sierpnia przez cały tydzień w godz. 9.30-19.00. Ośrodek w najbliższym czasie przejdzie modernizację. Umowę na projekt przebudowy obiektu podpisano 8 marca br. ze spółką MWM z Gliwic. Architekci wkrótce przedstawią założenia zarówno do projektu basenu rekreacyjnego o powierzchni ok. 2500 m2, brodzika (ok. 300 m2), jak i szeregu wodnych atrakcji – takich jak zjeżdżalnie czy wodny plac zabaw. W ramach umowy projektanci zadbają również o infrastrukturę otaczającą baseny oraz o boiska do uprawiania różnego rodzaju dyscyplin. Ośrodek „Inflancka” Osoby odwiedzające letnią pływalnię w ośrodku „Inflancka” będą mogli skorzystać z basenu o wymiarach 18 m x 12 m i o głębokości od 1,1 m do1,4 m.

 

Dodatkową atrakcję stanowi zjeżdżalnia wodna o długości 50 m i wysokości 6 m. Na najmłodszych czekają trzy brodziki w kształcie koła, ze zjeżdżalnią, grzybkiem wodnym oraz dwiema kaskadami. Pływalnia posiada nowoczesną stację uzdatniania wody i pełne zaplecze sanitarne. Pływalnia w ośrodku „Inflancka” zostanie zamknięta na początku lipca ze względu na planowane prace remontowe. Do tego czasu basen otwarty będzie w weekendy: 3-4 czerwca, 10-11 czerwca, 15-18 czerwca, 24-25 czerwca, a od 26 czerwca przez cały tydzień w godz. 9.30-19.00. Miasto Stołeczne Warszawa zachęca swoich mieszkańców do spędzania wolnego czasu na terenie miejskich basenów. Przypominamy, że posiadaczom Karty Warszawiaka przy zakupie wejściówki na pływalnie w czterech wspomnianych obiektach przysługują zniżki.

 

Materiał powstał przy współpracy z miastami partnerskimi projektu Polska na Medal

 

Więcej na temat:Polska na medal, Warszawa
Baner

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~warszawiakUżytkownik anonimowy
~warszawiak :
No photo~warszawiakUżytkownik anonimowy
Poziom pisarski powyzej kostki. Co za gniot. I ten projekt do przewalania kasy na takie gwna - miasto na medal.
Naprawde basen w miescie to sensacja
26 cze 02:18
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii