Stolica kibicuje młodym sportowcom

Warszawska Olimpiada Młodzieży była początkiem wielkich sportowych karier

warszawa
 źródło: Materiał prasowy

Sport kształci ciało i umysł, pozwala realizować się w ruchu i wysiłku, buduje zdolność pracy indywidualnej i rywalizacji, a zarazem współdziałania i grupowego dążenia do celu – właśnie pod wpływem tych idei powstała Warszawska Olimpiada Młodzieży. Warszawska Olimpiada Młodzieży (WOM) jest corocznym wydarzeniem sportowym z wieloletnią tradycją.

 

Jej celem jest upowszechnianie sportu, a także zdrowego i aktywnego stylu życia wśród młodych warszawiaków. W tym roku rozgrywki w ramach WOM prowadzone będą już po raz pięćdziesiąty. Zawodnicy rywalizują ze sobą zarówno w konkurencjach indywidualnych, takich jak; biegi przełajowe, pływanie czy tenis stołowy, jak i drużynowych: koszykówka, piłka ręczna, piłka nożna czy unihokej.

 

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji reprezentują Warszawę w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. – Warszawska Olimpiada Młodzieży była początkiem wielkich sportowych karier wielu wybitnych zawodników. Wśród nich możemy wymienić np. jedną z najbardziej utalentowanych polskich windsurferek Zofię Klepacką-Noceti, lekkoatletów Irenę Szewińską i Jacka Wszołę, czy wioślarza Kajetana Broniewskiego. Cieszymy się również, że możemy w ten sposób zachęcać młodzież do uprawiania sportu oraz prowadzenia zdrowego i aktywnego trybu życia – mówi Janusz Samel, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy.

 

W zawodach na szczeblu miasta prawo do startu mają mistrzowie dzielnic Warszawy wyłonieni w bezpośrednich zawodach międzyszkolnych. Zawody co roku rozgrywają się w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe (13 lat i młodsi), gimnazja (16 lat i młodsi) oraz szkoły ponadgimnazjalne (bez ograniczeń wiekowych). Oddzielną rywalizację w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży prowadzą kluby i stowarzyszenia sportowe. WOM jest w całości finansowana przez Miasto Stołeczne Warszawę.

 

MATERIAŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z MIASTAMI PARTNERSKIMI PROJEKTU POLSKA NA MEDAL

 

Więcej na temat:Polska na medal, Warszawa
Z tej samej kategorii