Wyścig amatorów na rowerach górskich

Kultowa trasa w Płocku czeka na miłośników „dwóch kółek”. W niedzielę 2 lipca LOTTO Poland Bike Marathon ósmy raz z rzędu odwiedzi historyczną stolicę Polski, gdzie odbędzie się dziewiąty etap tegorocznego cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich.

plock
 źródło: Materiał prasowy

Jazda na rowerowym szlaku w Płocku będzie niezapomnianym przeżyciem - mówi Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon i dodaje: - Trasa prowadzi szerokimi, twardymi duktami i wąwozami wzdłuż rozlewisk Wisły. Interwałowa i pagórkowata. Znajdą się na niej solidne jak na Mazowsze podjazdy i techniczne zjazdy. Zapraszam do Płocka w niedzielę 2 lipca!

 

Rywalizacja rozegra się na trzech dystansach: MAX (53 km), MINI (32 km) oraz FAN (8 km – dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Płocka w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

 

LOTTO Poland Bike Marathon w Płocku organizowany jest we współpracy z Urzędem Miasta Płocka i Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

 

Podczas maratonu będzie funkcjonował elektroniczny system pomiaru czasu (start i meta) oraz na trasie kontrolna mata elektronicznego pomiaru czasu. Po zakończeniu zawodów zawodnicy otrzymają swój wynik SMSem (warunek - przy rejestracji należy podać nr telefonu komórkowego). W Miasteczku Poland Bike będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego firmy Beat Bike (regulacje sprzętu, hamulce, przerzutki, wymiana dętek, serwis postartowy).

 

Dla wszystkich uczestników maratonu bufety na trasie i w Miasteczku Poland Bike („kolarski makaron”, ciasta, ciasteczka, owoce, batony, napoje, izotoniki itp.). Dla dzieci – Chatka Małolatka (malowanie buziek, zajęcia i zabawy plastyczne, edukacyjne i integracyjne konkursy pod okiem wyspecjalizowanych animatorów).

 

Więcej na www.polandbike.pl

 

MATERIAŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z MIASTAMI PARTNERSKIMI PROJEKTU POLSKA NA MEDAL

 

Więcej na temat:Polska na medal
Baner
Z tej samej kategorii