Strefa Regeneracji dla zawodowców i amatorów

Sport to zdrowie, ale sport to także praca nad sobą, kontuzje, ból, opuchlizna oraz zakwaszenie organizmu po zawodach. Efektywna i szybkiej regeneracja to potrzeba profesjonalnych sportowców, ale także ludzi, którzy po prostu aktywnie spędzają czas.

Jak się okazuje, nowe technologie w tej materii są coraz bardziej dostępne. W naszym kraju można skorzystać na przykład z mobilnej odnowy biologicznej, która zapewni sportowcom regenerację tuż po wysiłku.  Polska firm WERON stworzyła tak zwaną Strefę Regeneracji, która zapewnia najnowsze systemy odnowy biologicznej.

 

Pierwsza pozycja to podstawa dla każdego sportowca – kompresja w postaci wysokich skarpet McDavid Compression.

Recovery Pump to charakterystyczne rękawy zwane w żargonie sportowym „KosmoButy”, które  po założeniu, dzięki sekwencyjnej przerywanej pneumatycznej kompresji powodują głęboki masaż, eliminację złych metabolitów oraz zwiększenie powrotu krwi żylnej i limfy.

Ten rewolucyjny system,  zaprojektowany w Izraelu razem z amerykańskimi inżynierami, znacząco przyśpiesza regenerację tkanek miękkich  obniżając tym samym uczucie bólu mięśniowego i zmęczenia. Urządzenie cieszy się dużą popularnością wśród sportowców na całym świecie. Polska jest drugim krajem w Europie pod względem jego popularności. Do tej pory skorzystało z niego ponad 60 klubów zawodowych, liczne federacje sportu m.in. PZPN, PZPS, ZPRP, PZTW,  zawodowa grupa  CCC Sprandi Polkowice, ale także np. czołowe polskie kluby siatkarskie, koszykarskie oraz dziesiątki amatorów sportu.

RecoveryPump   https://www.instagram.com/rpsportsus/

 

Veinoplus ( Francja )  to poręczne i łatwe w użyciu urządzenie, które stymuluje „pompę łydkową”, a ta stanowi główny mechanizm fizjologicznego powrotu krwi do serca. Jest idealny po ciężkim treningu, meczu czy podczas podróży. Efekty pompowania przynoszą w rezultacie szybkie zmniejszenie objętości krwi w żyłach, a co za tym idzie redukują zastój żylny. Produkt został zaprojektowany przez polskiego Profesora Józefa Cywińskiego, pracującego dla franacuskiej firmy AdRem Technology.

 

iCoolsport  ( Australia ) to z kolei basen z systemem chłodzącym wodę.  Już kilkuminutowa kąpiel w okrągłym, niebieskim basenie powoduje, że regeneracja znacznie się przyspiesza. Dzieje się tak dlatego, ponieważ na skutek chłodnej kąpieli krew odpływa z tkanek powierzchniowych i kieruje się do najważniejszych organów wewnętrznych. Dodatkowo efekt zimnej wody powoduje uczucie tzw „kompresji” czyli ulgi. Jednym słowem kąpiel chłodząca wzmaga przepływ krwi, a to oprócz szybszej regeneracji pomaga także redukować uczucie bólu mięśni, opuchliznę i reakcje zapalne. Na dodatek przyspiesza metabolizm. Kąpiel w basen iCoolsport pomaga także zwiększyć wytrzymałość oraz odporność.

Z tych systemów chłodzących korzystają sportowcy z całego świata. iCoolSport jest obecny na największych imprezach sportowych. Z basenów korzystali już m.in. uczestnicy Letnich Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Pekinie (2008),  Londynie (2012),  Rio 2016 ,  a także kolarze Tour de France, Porsche Cup, Federacja FEN, zawodnicy cyklu imprez IRONMAN czy Challenge oraz ponad 180 innych federacji sportu na całym świecie.

 

 

Stawkę urządzeń Strefy Regeneracji uzupełnia system  chłodzenia  i kompresji miejscowej, wykorzystujący terapię RICE - GameReady. To zestaw oparty na technologii kosmicznych skafandrów NASA. Całość zapewnia terapię przerywanych ucisków pneumatycznych jednocześnie z dostarczeniem terapii chłodzenia w uszkodzone - kontuzjowane miejsce. GameReady  został stworzony w oparciu o badania naukowe nad kontrolowaniem ciśnienia i temperatury w elastycznym materiale oraz badania lekarzy sportowych na temat kontuzji występujących w sporcie. Produkt ten pozwala sportowcom szybko powrócić do zdrowia po urazie lub operacji. Przyspiesza okres regeneracji komórek układu mięśniowego i szkieletowego, przez co skraca czas rehabilitacji i odnowy biologicznej.

GameReady zawiera opatentowany system RICE - tj. odpoczynek, lód, ciśnienie, przywrócenie - który był używany przez dziesiątki lat w leczeniu ostrych i przewlekłych urazów oraz w rehabilitacji pooperacyjnej. W Polsce systemowi GameReady zaufali już m.in: PZPN, ZPRP, PZPS, Legia Waszawa, KKS Lech Poznań, SKRA Bełchatów, WKS Śląsk Wrocław Asseco Resovia, ViveTauron Kielce i dziesiątki innych klubów + sami indywidualni zawodnicy, kliniki ortopedii czy rehabilitacji sportowej.

 

W Polsce funkcjonuje ponad 240 sprzedanych systemów i ta liczba stale rośnie.

GAMEREADY w USA jest podstawowym wyposażeniem wszystkich uczelni / college/ klubów i prywatnie zawodników: od NBA bo NFL, od MLS po NHL, po Formuła 1.

Tu jest link który zawiera wykaz tylko niektórych użytkowników w USA i na świecie: http://www.gameready.com/cold-therapy-system-product-users

Instagram

https://www.instagram.com/gamereadyofficial/

Luka Modric https://www.instagram.com/p/BLJuXFFhPWf/?taken-by=gamereadyofficial

Christiano Ronaldo https://www.instagram.com/p/BIpyT27hmmN/?taken-by=gamereadyofficial

Leo Messi https://www.instagram.com/p/8n2Y3WBMbV/?taken-by=gamereadyofficial

NFL https://www.instagram.com/p/q_eTAoBMXw/?taken-by=gamereadyofficial

Yao MING NBA https://www.instagram.com/p/mnPn9PBMaS/?taken-by=gamereadyofficial

 

 

 

 

- Pięć powyższych produktów to fundament Strefy Regeneracji. Sprzęt był dobierany przez ponad 10 lat. Testowaliśmy i analizowaliśmy kolejne urządzenia z fachowcami na całym świecie. Wiedzę i doświadczenie które posiadamy, budujemy bowiem wspólnie z zespołem ludzi posiadających podobne firmy na całym świecie.

Organizujemy wspólne wykłady, prelekcje lekarzy specjalistów, fizjologów i trenerów, aby cały czas zwiększać efektywność naszych produktów.

Strefa Regeneracji nie zamyka się więc na rozwój i nowe systemy. Już wkrótce do naszej oferty chcemy dołączyć WINBACK „Your Body Is Back” oraz rewolucyjny sok z buraka BEETIT Sport Shot, bo to może dodatkowo przyspieszyć fizjologiczny efekt regeneracji powysiłkowej  - mówi przedstawiciel firmy WERON, Kamil Gorlicki.

 

 

Strefa Regeneracji wystartuje podczas kwietniowego Orlen Warsaw Marathon 2017.
- Już po raz czwarty będziemy odpowiedzialni na tej największej imprezie biegowej za regeneracje ponad 10 tysięcy osób – dodaje Gorlicki.

Więcej na temat:regeneracja, sport amatorski
Z tej samej kategorii