Ostatnia szansa na dotacje dla klubów w programie MSiT

8 maj, 14:40

8 maja kończy się termin składania wniosków do ministerialnego programu „Klub”.

Witold Bańka

40 milionów złotych – tyle ministerstwo sportu i turystyki przeznaczy w tym roku na 3. edycję programu „Klub”. We wtorek 8 maja kończy się termin składania wniosków.

Odkąd w 2016 roku ministerstwo sportu i turystyki powołało do życia „Klub”, program uratował budżety kilku tysięcy klubów sportowych w Polsce. Inicjatywa, która swego czasu była oczkiem w głowie szefa resortu Witolda Bańki, ma za zadanie wspierać najmniejsze jednostki, te, w których wykluwają się młode talenty.

– To tam bije serce polskiego sportu i od klubów właśnie zależy, czy w przyszłości Polska będzie cieszyła się z medali mistrzostw świata lub igrzysk olimpijskich. Zaletą programu jest to, że pieniądze trafiają bezpośrednio do nich, bez żadnych pośredników – mówił swego czasu Bańka. Podobnie jak w ubiegłych latach, w ramach projektu można ubiegać się o wsparcie rzędu 10 lub 15 tysięcy złotych. MSiT ma pomóc w tym roku aż 3700 klubom, w których trenuje 180 tys. juniorów.

4 KROKI DO ZŁOŻENIA WNIOSKU:

  • Pobierz przykładowy wniosek i zapoznaj się warunkami uczestnictwa w Programie KLUB.
  • Zaplanuj na co przeznaczysz dofinansowanie. Przygotuj kosztorys lub zgłoś się po indywidualną wycenę.
  • Wypełnij wniosek wraz z załącznikami.
  • Złóż wniosek w wersji elektronicznej w systemie AMODIT oraz wyślij podpisaną wersję papierową wraz z dokumentami na adres: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Departament Sportu dla Wszystkich, 00-082 Warszawa, ul. Senatorska 14 z dopiskiem na kopercie „Program Klub 2018”. Liczy się data stempla pocztowego.

To również Cię zainteresuje