Sześć miast, jedna mistrzyni

dzisiaj, 12:35

Po raz czwarty mistrzyni olimpijska z Aten Otylia Jędrzejczak rusza w trasę po Polsce. We wrześniu rozpoczyna się czwarta edycja Otylia Swim Tour.

Otylia Jędrzejczak

W tym roku Otylia Jędrzejczak w ramach programu swojego imienia odwiedzi sześć miast. Na początek zajęcia odbędą się 22 września w Chorzowie, potem w Nowym Sączu (29 września), Nowym Targu (7 października), Łodzi (21 października), Krakowie (27 października), a trasę zwieńczy wizyta byłej pływaczki w Toruniu 17 listopada.

– Przygotowujemy zajęcia nie tylko dla nich, ale także dla ich trenerów, czy rodziców. Często się zdarza, że trener wie o dziecku więcej, niż rodzic, więc jego rola w tym okresie życia młodego adepta pływania jest nie do przeceniania – mówi Jędrzejczak w komunikacie prasowym inaugurującym jej inicjatywę i dodaje, że minione edycje napędziły ją do jeszcze większego zaangażowania w projekt. – W Polsce nie brakuje utalentowanej młodzieży. Oczywiście nie każdy z nich będzie kiedyś pływakiem, pewnie większość z nich nie będzie zawodowymi sportowcami, ale każdy może mieć szczęśliwe życie. Bardzo ważne, by dzieci cechy nabyte dzięki treningom przenosiły na swoje codzienne życie. I to też im wpajamy w trakcie zajęć – uważa pomysłodawca touru.

Zajęcia podzielone są na dwie części – w sali gimnastycznej i dopiero potem w wodzie. Każdorazowo w Otylia Swim Tour udział bierze około dziewięćdziesiąt dzieci w wieku od 9 do 14 lat. Do tego ich opiekunowie i trenerzy. – Każda grupa ma osobne zajęcia, bo zależy nam, by dostarczać wiedzę, której oni właśnie potrzebują. By odnieść sukces sportowy trzeba mieć talent, ale trzeba też rodziców, trenerów i wychowawców, którzy go dostrzegą i pomogą odpowiednio o niego zadbać – dodaje Jędrzejczak.

Zapisy na Otylia Swim Tour trwają na stronie internetowej otyliaswimtour.pl. Tam również znajdują się dodatkowe informacje o imprezie.

To również Cię zainteresuje